شاخه‌ها

محصولات Atelier Cologne

در صفحه
نمایش 1 - 32 از 43 آیتم
نمایش 1 - 32 از 43 آیتم

معرفی و بررسی برند آتلیر کولون Atelier Cologne

تاریخچه برند آتلیه کلن (Atelier Cologne)آتلیه کلن به عنوان یکی از برندهای برتر دنیا شناخته شده است. تاریخچه آغاز این عطر را باید به سال 1709 مرتبط کرد. در آن زمان جیووانی ماریا فارینا یکی از شرکت‌های تولید عطر را در کشور ایتالیا راه اندازی کرد. او در همین زمان نامه‌ای به برادرش ژان باپتیست نوشت:


 « من یک عطر ساخته‌ام که یادآور صبح بهاری ایتالیاست. با بوی این محصول بوی شکوفه‌های نارنج که پس از باران در هوا منتشر می‌شود، تداعی می‌شود». او نام این محصول را ادوکلن نامید که از نام زادگاهش گرفته شده بود. به همین دلیل امروزه بسیاری به عطر، ادوکلن هم می‌گویند که از همین نام گرفته شده است. البته تا سال‌ها مردم اروپا به عطرهایی که برای مردان استفاده می‌شد، ادوکلن می‌گفتند.جیووانی اولین فروشگاه خود را در Obenmarspforten در سال 1709 افتتاح کرد که امروزه قدیمی ترین کارخانه عطر در جهان محسوب می‌شود.


چند سال بعد برند ادوکلن توسط ویلهلم توسعه پیدا کرد. همچنین او در سال 1799نام ادوکلن را به آتلیه کلن تغییر نام داد. در حال حاضر عطر آتلیه کلن به عنوان یکی از قدیمی ترین عطرهای تولید شده در کشور ایتالیا محسوب می‌شود. این شرکت در ابتدا برای خانواده‌های اشرافی و ثروتمند ایتالیا محصولات خود را به صورت سفارشی تولید می‌کرد. پس از مدت زمان کوتاه اغلب خانواده‌های سلطنتی اروپا با عطر آتلیه کلن آشنا شدند. عطر آتلیه کلن چگونه به موفقیت رسید؟


زمانی شرکت تولید عطر آتلیه کلن تازه کار خود را آغاز کرده بود، بیشتر مشتریانش از بین مردم کلن و پس از آن از سایر شهرهای ایتالیا بود. اما جیووانی ماریا فارینا تصمیم گرفت هزینه نیمی از درآمد سالانه را صرف افزایش کیفیت این محصول کند. در دوره ای که ویلهلم مدیریت این برند را برعهده داشت، تجارت در اروپا آزاد شد. در سال 1797 این برند در فرانسه راه اندازی شد و همین موضوع در موفقیت هر چه بیشتر آتلیه کلن تاثیر زیادی داشت.


تا آن زمان اغلب بازرگانان و تاجران فرانسوی عطرهای معمولی را در بازار خرید و فروش می‌کردند. اما فرمولی که جیووانی ماریا فارینا در سال 1709 برای تولید عطر به کار بسته بود، فوق العاده بود. همین موضوع شگفتی تاجران فرانسوی را برانگیخته بود. هر چند تا به امروز فرمول ساخت عطر آتلیه کلن به صورت یک راز باقی مانده است، اما نام آن از نظرها پنهان نماند.در سال 1806 یکی از مدیران آتلیه کلن یک فروشگاه عطر در پاریس راه اندازی کرد که بعدها به راجر و گالت فروخته شد. این شرکت در حال حاضر دارای حق انحصاری تولید عطر و ادوکلن های بی نظیر است که تا سال‎ها هیچ برندی نمی توانست با آن رقابت کند.


راز موفقیت عطر آتلیه کلن چه بود؟


همانطور که گفتیم راز تولید عطر ادوکلن هنوز هم به صورت یک راز است و کسی از فرمول آن به طور دقیق چیزی نمی داند. اما گفته می‌شود این برند برای تولید محصولات خود از ترکیبات کاملا متعادل و با قدرت پایدار استثنایی استفاده می‌کند. جیووانی ماریا فارینا توانست با ترکیب با ارزش ترین مواد طبیعی عطرهای ماندگار و بی نظیر تولید کند.


اما مهم ترین راز موفقیت عطر آتلیه کلن در تفاوت محسوسی است که با سایر برندها دارد. این عطر دارای غلظت زیادی است. تمرکز جیووانی ماریا فارینا بر روی ساخت عطری خالص بوده است که کمترین مواد غیرثابت از جمله الکل را داشته باشد.اکنون عطر آتلیه کلن در چه وضعیتی قرار دارد؟


در حال حاضر موسسین برند آتلیه کلن برای اولین بار در سال 2006 در نیویورک همکاری خود را با شرکت کریستوف آغاز کردند. این جرقه ای برای ورود محصولات این شرکت در کشور آمریکا بود. در عین حال همکاری بین این دو شرکت در تولید محصولات جدیدتر انقلابی نو به پا کرد. این شرکت از خلاقیت نوآورانه، تنوع و ساخت عطرهایی با ماندگاری بالا در شرکت کریستوف الهام گرفت.در سال  2009 رویای برند آتلیه کلن در تولید عطرهای جادویی با بوهای تحسین برانگیز به حقیقت پیوست. همکاری با Sylvie در همین سال باعث شد تا  CologneAbsolue به عنوان یکی از محبوب ترین عطرهای خانم‎ها را تولید کند. بسیاری از محصولات این شرکت از داستان های تخیلی، احساسات مشتریان و داستان های قرون وسطایی الهام می‌گیرند. همین موضوع در انتخاب نام محصولات هم به خوبی دیده می‌شود که انتخاب را برای مشتریان راحت تر می‌کند.


Atelier Cologne Bois Blondsآتلیه کلن بوآ بلاندز کلن ابسولو یکی از محصولات پرفروش عطر آتلیه کلن بوآ بلاندز کلن ابسولو است. این محصول در سال 2016 روانه بازار شد که برای بانوان و آقایان مناسب است. این عطر در دو اندازه 100 میلی لیتر و 200 میلی لیتر در بازار موجود است. رایحه آغازی این عطر با بوی فلفل صورتی و بهار نارنج تونسی آغاز می‌شود. رایحه میانی آن شکوفه درخت پرتقال و رایحه ماندگار آن مشک، گیاه خس‌خس هائیتی است.


 Atelier Cologne Jasmin Anegeliqueآتلیه کلن جاسمین آنجلیکیکی دیگر از محصولات برند آتلیه کلن عطر جاسمین آنجلیک است که در سال 2015 روانه بازار شد. این محصول مناسب آقایان و بانوان است. در دو حجم 100 و 200 میلی لیتر در بازار موجود است. رایحه آغازی آن با بوی لیموترش، گلپر و فلفل سیچوان است. رایحه میانی این محصول گل یاس مصری، صمغ زرد و گل انجیر و رایحه ماندگار آن کهربای سفید، دانه تونکاست.


برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید اینترنتی عطر و ادوکلن می‌توانید به سایت ایرانوس مراجعه کنید و با مشاهده دسته بندی‌ها محصول خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از پشتیبانی ایرانوس در خصوص انتخاب عطر مشاوره بگیرید.


این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس گردآوری شده و استفاده از آن برای اهداف غیر تجاری و با قید نام منبع بلامانع است.

بیشتر

منو