شاخه‌ها

محصولات Lalique

در صفحه
نمایش 1 - 32 از 86 آیتم
نمایش 1 - 32 از 86 آیتم

معرفی و بررسی برند لالیک Laliqueعطر لالیک


عطر لالیک برند عطر لالیک قیمت عطر لالیک مشکی عطر لالیک سیاه


لالیک ، برند عطری است معظم که از قلب اروپا سر برآورد


اگر قصد خرید عطری از برند لالیک " lalique " را دارید، اجازه دهید در همین ابتدا کار به شما بگوییم که برند عطری را انتخاب کرده اید که پرچم دار بخشی از تاریخ عطر و ادکلن و عطرسازی جهان است. اگر بگوییم که برند عطر لالیک یکی ار کرسی های عطر سازی جهان در قلب اروپا و در مهد عطرسازی جهان، فرانسه بوده است، اغراق نکرده ایم. برای اینکه بدانیم که چه عطری را میخواهیم بخریم بهتر است باهم سفری به گذشته داشته باشیم. نزدیک به صد و پنجاه سال بیش در سال 1860 جوانی از به نام " رنه ژول لالیک " در خانواده ای با سطح متوسط به دنیا آمد.


لالیک به دلیل ذوق هنری فوق العاده اش ، پدرش او را راهی کالج هنر کرد. رنه ی جوان تنها 12 سال داشت که پدرش را از دست داد و به دلیل شرایط بد مالی خانواده مجبور به ترک کالج کرد و برای کار در پاریس نزد یک طلاساز مشغول به کارآموزی شد. لالیک جوان به دلیل طبع بلندش به صورت پاره وقت در کالجی مشغول به یادگیری هنر شد و بعد از مدتی به عنوان یک هنرمند بدون سبک و آزاد به انگلستان هجرت کرد و نزد جواهر سازانی همچون کارتیر " cartier "و بوشرون " boucheron " کار جواهر سازی را شروع کرد. در آن زمان مردم و جواهر سازان دیدگاهی فله ای به جواهر سازی داشتند و ارزش جواهر را به میزان جواهرات و سنگ های قیمتی بکار رفته در آنها می دیدند در حالیکه رنه جوان چیزی فراتر را می دید.


رنه لالیک در طول مدت همکاری با جواهر سازان نامی آن زمان،سعی کرد تا دیدگاه های خود را در مورد جواهر سازی را در طراحی جواهراتش دخیل کند. طراحی های متنوع سنگ ها و اشکالی به شکل حیوانات ، همینطور اهمیت دادن به جعبه های جواهر و تزئین کردن آنها باعث شد تا موج جدیدی از عصر جواهر سازی را در اروپا پایه گذاری کند. رنه ژول لالیک که آن زمان هنرمندی نامی در اروپا شده بود کار خود را تنها در جواهر سازی ادامه نداد و با شراکت با افراد و هنرمندان مختلف سعی در ارضا کردن عطش سیری ناپذیر خود کند و حتی برخی از پروژه های خود را با همکاری خودروسازان اروپا انجام داد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آرم ایستاده روی درب خودرو در مرسدس بنز و برند فورد نیز از طراحی های رنه لالیک هنرمند است.


رنه لالیک در زمان جواهر سازی ،عاشق شیشه های کریستالی و بیرنگ و جواهرات شفاف بود و زیبایی آنها چنان خیره اش می کرد که مدام در کارگاه های ذوب شیشه مشغول ذوب و فرم دهی به شیشه های ساخت بطری و جعبه و ظروف بود. مطمئنان لالیک در آن زمان خود را در کسوت عطرسازی تصور نمیکرد و حتی نمیدانست که ممکن است این علاقه شدیدش به شیشه ها ، او را پرچم دار عصری جدید در عطر سازی و ادوکلن و .. کند.


در آن زمان در فرانسه کسی به شیشه های عطر اهمیتی نمی داد و از طرف دیگر شیشه هایی که با آنها عطر گران قیمت به فروش می رفتند ، مناسب نگهداری آنها نبودند بنابراین کسانیکه خرید عطر داشتند ، به ناچار باید شیشه های مناسی هم با قیمت های بالا برای نگهدای عطر ها تهیه می کردند. این شرایط رنه لالیک را بران داشت تا با شراکت با عطر سازان دست به تاسیس کارگاهی برای ساخت عطر با شیشه و بسته بندی مناسب آن کند. همین کار وی او را به سرعت در اروپا به عنوان عطر ساز اروپایی مشهور کرد و شیشه های بی نظیر و فوق زیبای او برند لالیک را زبانزد صنعت عطر سازی آن زمان کرد. شیشه هایی که دلربایی آنها به حدی بود که مردم را برای خرید عطر ها به سمت بوتیک فروشگاه عطر آنها می کشید. اما این موفقیت در عطر سازی برای رنه لالیک دیری نپایید و عمر وی تمام شد.


بعد از مرگ رنه لالیک بزرگ، این صنعت در طایفه لالیک رها شد تا اینکه در نسل دوم وی ماری کلود نوه رنه لالیک بزرگ این میراث را پایه ریزی مجدد کرد. خوشبختی واقعی آنجا بود که ماری کلود جوان نیز همچون پدر بزرگش از استعداد هنری برخوردار بود و اتفاقا شیشه گری و بلور سازی را دنبال می کرد. این خصیصه ویژه باعث شد که برند لالیک اکنون برندی پرچم دار در جهان باشد و اصالت و هویت و وقار را همراه خود داشته باشد. شاید اغراق نباشد اگر بگویم عطر لالیک سهم بزرگی از رسیدن بوهای خوش به مشام جهانیان را داراست و از طرف دیگر با طراحی های بی نظیر بلور و کریستال ها، توانسته سبب چشم نوازی هرچه بیشتر محصولاتش شود.


اکنون کمپانی عطرسازی لالیک تقریبا به طور سالانه یک عطر را معرفی میکند و اکنون بیشتر از 45 عطر متنوع را معرفی کرده است. اولین عطری که توسط لالیک معرفی شد مربوط به سال 1931 میلادی است و جدید ترین عطر رونمایی شده این کمپانی نیز در سال 2015 رونمایی شد


از مدل های مطرح برند لالیک می توان به مدل های زیر اشاره کرد:مطمئن باشید از انتخاب عطر های لالیک تجربه های فوق العاده ای را خواهید داشت و به جذابیتی بی انتها خواهید رسید.


برخی از کلمات مترادف این متن :  1.  قیمت عطر لالیک

  2. خرید عطر لالیک

  3. ادکلن لالیک یا ادوکلن لالیک

  4. عطر lalique یا  عطر lalik

  5. ادکلن lalique یا ادکلن lalik

بیشتر

منو