بهترین روش نگهداری عطر ها

بهترین روش نگهداری عطرها

اگر شما به تازگی عطری مناسب و ایده آل خریده اید که به خوبی شخصیت شما را منعکس می کند یا این که عطری از کسی هدیه گرفته اید. در هر دو حالت باید از عطرتان به خوبی نگهداری کنید. حتی اگر عطرها تاریخ انقضا نداشته باشند برای حفظ بو و کیفیت شان باید مراحل مطابق شیوه های زیر در نگهداری عطر هایتان عمل کنید

روش های صحیح نگهداری عطر ها

روش نگهداری عطر ها و ادکلن ها

روش اول نگهداری عطر

برای نگهداری عطر ها را به دور از نور مستقیم مخصوصا نور آفتاب نگهداری کنید البته ظاهر شیشه های برخی عطرها آنقدر زیبا و فریبنده هستند که وسوسه می شویم آن را به عنوان وسیله ای تزئینی در معرض دید قرار دهیم.اما باید در برابر این وسوسه مقاومت کنید و آن ها را دور از نور مستقیم قرار دهید. زیرا این کار کیفیت عطر شما را کاهش می دهد. برای نگهداری عطر ها را در کشو قرار دهید تا کیفیت آن ها در طول زمان حفظ شود.

روش دوم نگهداری عطر

دمای محیط را ثابت نگهدارید. دمای نسبتاً بالا پیوندهای شیمیایی عطر را تجزیه می کند درنتیجه خصوصیات و بوی عطر تغییر می کند. اما این که می گوییم در دمای بالا نگهداری عطررا انجام ندهید به این معنا نیست که عطرهایتان را در یخچال نگهداری کنید. چرا که هنگامی که عطر را از یخچال بیرون می آورید و استفاده می کنید و سپس آن را دوباره به یخچال برمی گردانید دمای عطر تغییر می کند و تغییر دما خصوصیات و ویژگی های عطر را تغییر می دهد. بهترین دما برای نگهداری عطر، دمای اتاق است.

10 چربی سالم برای رژیم کتو
مشاهده

روش سوم نگهداری عطر

عطرها را به دور از رطوبت نگهداری کنید. این بدان معناست که حمام جای خوبی برای نگهداری عطرهای تان نیست این مورد برای سایر لوازم آرایشی نیز صدق می کند. مناسبترین جا برای عطرها اتاق خواب است.

روش چهارم نگهداری عطر

شیشه ی عطر را قبل از استفاده تکان ندهید یک باور قدیمی در بین مردم رواج دارد و آن این است که تکان دادن عطر قبل از استفاده باعث بهتر مخلوط شدن ترکیبات آن می شود و بنابراین بوی بهتری پخش می کند. اما باید بگوییم این باور به هیچ وجه درست نیست. عطرها به اکسیژن هایی که وارد شیشه ی عطر می شوند و با ترکیبات عطر مخلوط می شوند بسیار حساس هستند. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم شیشه های عطر را تکان ندهید. بهتر است یک شیشه ی بزرگ از عطر مورد علاقه ی تان را در منزل تان داشته باشید و یک شیشه ی کوچک نیز برای استفاده در خارج از منزل در کیف تان بگذارید.

روش پنجم نگهداری عطر

درصورت امکان عطرها را در شیشه ی مخصوص به خودشان نگهداری کنید، شیشه ی هر عطر به گونه ای طراحی شده است که می تواند به بهترین شکل آن را حفظ کند.

نگهداری عطر ها

اگر عطرها خراب شوند از کجا متوجه شویم؟

اگر شما به خوبی از عطرهایتان مراقبت نکنید این احتمال وجود دارد که آن ها خراب شوند. اگر شما آن را در مکان مناسبی نگهداری نکنید تعادل شیمیایی عطر تغییر می کند. این تغییر ممکن است باعث ایجاد ناراحتی ها و واکنش هایی آلرژیک در پوست شما شود.

چگونه مدل موی خودمان را همانند یک شاهزاده درست کنیم
مشاهده

خبر خوب این است که نشانه هایی برای این که بدانید عطر شما در حال خراب شدن است وجود دارد:

نشانه ی اول

تغییر در رنگ آن است. گاهی اوقات عطرها تیره تر می شند و گاهی شیری رنگ می شوند و یا لایه ای شیری رنگ روی سطح عطر تشکیل می شود.

نشانه ی دوم

یکی از روش های بدیهی برای این که متوجه شوید عطر شما خراب شده است تغییر در بوی آن است. بعضی از عطرها بوی الکل می دهند و یا این که فقط شدت بوی آن ها کم می شود. در هر دو صورت تغییر در بوی عطر نشان دهنده ی تغییر خود عطر است.

متاسفانه اگر شما متوجه شده اید که عطرتان خراب شده است برای رفع این مشکل هیچ راهی وجود ندارد. بنابراین توصیه ما به شما این است که به خوبی از عطر خود مراقبت کنید تا سالیان سال از کیفیت و بوی آن لذت ببرید.

توجه: کاربر گرامی درج مطالب بالا تنها با ذکر منبع بلامانع می باشد.

filimo
خرید عطر و لوازم آرایشی بهداشتی
قیمت عالی
فروشگاه اینترنتی ایرانوس کاملترین مرجع تخصصی عطر و ادکلن و لوازم آرایشی بهداشتی در ایران است.