جای جوش

روش های خانگی برای درمان جای جوش ها

جوش می تواند به دلایل مختلف و در مناطق مختلف بدن پدید آید. این بیماری پوستی اغلب موجب ناراحتی های فیزیکی نمی شود اما در عوض موجب نارضایتی از زیبایی و ظاهر شدن به عنوان برجستگی هایی پر از چرک روی پوست که بعدها ناپدید خواهد شد و با خود جای جوش را به جای خواهد گذاشت می گردد.

جای جوش ها(اسکارها) می توانند به صورت نقاط تیره(لکه) یا چیزی شبیه جای آبله در پوست ظاهر شوند. جای جوش می توانند با مواد آرایشی بهداشتی و داروهای خانگی حذف شوند. با این حال آن هایی که جایی شبیه آبله از خود به جای می گذارند برای حذف شدن خیلی سخت هستند. این جا روش هایی برای از بین بردن جای جوش با داروهای خانگی آورده شده است.

از بین بردن جای جوش با ماسک اسکراب شکر

روش های خانگی برای درمان جای جوش ها

لایه برداری

پوست خود را تقریبا هر ۲۵-۳۰ روز لایه برداری کنید. با گذشت زمان این روند حتی طولانی تر هم می شود. لایه برداری پوست در هر دو هفته سلول های مرده ی پوست را جدا می کند که به از بین بردن اسکارهای آکنه کمک می کند. یک قاشق شکر را در کرم مرطوب کننده ی معمولی خود ترکیب کنید و به آرامی صورت خود را با حرکات دایره ای اسکراب(لایه برداری) کنید. سپس آن بخش را با آب سرد بشویید. اگر در منزل تان زرد آلو دارید می توانید از آن به عنوان یک لایه بردار طبیعی استفاده کنید.

مراقبت های زیبایی در دوران بارداری
مشاهده

لایه برداری و از بین جوشگاه ها با آب لیمو

آب لیمو

آب لیمو نقاط تیره ی پوست را با گذشت تنها چند روز روشن می کند. فقط دقت داشته باشید که آن را شب ها روی پوست خود استعمال کنید و هرگز قبل از در معرض قرار گرفتن خورشید این کار را نکنید چرا که نور خورشید موجب تحریک یک واکنش شیمیایی بین آب لیمو و پوست شما می شود و اغلب آن منطقه دچار قرمزی و سوزش می گردد. نصف یک لیموی تازه را روی یک گلوله ی پنبه ای بچکانید و به آرامی روی مناطق آکنه دار فشار دهید.

از بین بردن اسکارها(جای جوش) با آلوئه ورا

آلوئه ورا

این گیاه می تواند هر اسکاری را حذف کند، بنابراین در مقاله این بهترین راه حل ارائه شده توسط ماست. به سادگی ژل برگ آلوئه ورا  را خارج کنید و دو بار در روز، روی پوست خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

از بین بردن جای جوش ها با روغن زیتون

روغن زیتون

روغن طبیعی زیتون در حذف اسکارهای جوش بسیار موثر است. یک توپ پنبه ای را با روغن زیتون خیس کنید و آن را در مناطق آسیب دیده بکشید. شما می توانید این کار را با کمی فشار انجام دهید چرا که برای حذف مناطق آکنه ای نیاز است تا برخی از لایه های پوست حذف شوند و این کار مستلزم کمی فشار است. برای خلاص شدن از علائم آکنه، یک جایگزین خوب برای روغن زیتون کرم هایی با پایه ی روغن زیتون می باشد.

از بین بردن جای جوش با گوجه فرنگی

گوجه فرنگی خرد شده

گوجه فرنگی شامل ویتامیتن A که به بازسازی و احیای پوست کمک می کند می باشد. نصف یک گوجه را له کنید و روی مناطق آکنه دار قرار دهید. این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود بگذارید سپس با آب گرم بشویید.

چگونه در طی هفت روز پوست شاداب و درخشنده داشته باشیم؟
مشاهده

از بین بردن جای جوش و اسکار با عسل

ماسک صورت عسل

عسل پوست را مرطوب کرده، لکه ها را حذف می کند و همچنین باعث صافی پوست می شود. عسل دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری نیز می باشد. یک لایه از عسل را روی تمام پوست خود بکشید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر این روش درمانی را هفته ای یک بار انجام دهید.

ویتامین E

ویتامین E در بازسازی پوست و کاهش جای اسکارها فوق العاده عالی عمل می کند. با اضافه کردن مقداری ویتامین E به کرم مرطوب کننده ی خود، می توانید به بهبود ظاهر پوست خود کمک کنید. برای نتایج بهتر، زمانی که جوشی خشک شد(خوب شد) روی آن ویتامین E بکشید تا شکل گیری اسکار را به طور قابل توجهی کاهش دهید.

محصولات طبیعی که در داروخانه ها به فروش می رسد

اگر هیچ یک از این درمان های طبیعی خانگی عمل نکرد، لیست بلند بالایی از محصولات آرایشی بهداشتی وجود دارد که می توانید از داروخانه خانه تهیه کنید و مطمئنا شما را در حذف جای جوش ها کمک خواهد کرد.

مشورت با پزشک

اگر در جای جوش شما لک باقی ماند با دکتر یا متخصص پوست خود مشورت کنید. درمان های بالینی وجود دارد که متخصص شما می تواند پینشهاد کند که می تواند در حذف اسکارها مفید باشند. پیشنهاد می شود قبل از این که به کلینیک ها مراجعه کرده و اقدام به روش های بالینی پرهزینه کنید این روش های خانگی آسان را امتحان کنید.

توجه این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس تهیه شده است؛ کپی با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

filimo
خرید عطر و لوازم آرایشی بهداشتی
قیمت عالی
فروشگاه اینترنتی ایرانوس کاملترین مرجع تخصصی عطر و ادکلن و لوازم آرایشی بهداشتی در ایران است.