خانه » زیبایی » شناخت ارگونومی صورت
ارگونومی صورت

شناخت ارگونومی صورت

بالاخره زمانی در زندگی شما فرا می‌رسد که در یک سوپرمارکت ایستاده‌اید و مجله‌ای را ورق می‌زنید تا ببینید مطلبی در مورد ارگونومی صورت نوشته شده است یا نه.

ممکن است هنگامی که قصد تغییر مدل مویتان را دارید به این فکر بی افتید که واقعاً چه مدل مویی به من می‌آید. خیلی از فاکتورهای زیبایی بستگی به چهره شخص دارند بنابراین شما باید بدانید که حالت چهره‌تان به چه شکل است.

اما واقعاً ارگونومی صورت چه اهمیتی دارد؟

دانستن ارگونومی صورتتان به شما کمک می‌کند تا از چهره کسل‌کننده‌تان خلاص شوید.

اگر شما اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید می‌توانید به راحتی به زیباترین حالت خود تبدیل شوید.

اطلاع از ارگونومی صورت به شما کمک می‌کند بدانید کدام مدل مو یا آرایش به شما می‌آید. با استفاده از این دانش می‌توانید زیبایی خود را برجسته کنید.

ارگونومی صورت به ۹ گروه عمده تقسیم می‌شود: کشیده و دراز، مستطیلی، مربعی، مثلثی برعکس، قلبی شکل، الماس مانند، مثلثی و بیضی شکل.

ارگونومی صورت

انواع ارگونومی صورت

  • ارگونومی صورت
  • دایره‌ای یا گرد
  • مربعی
  • بیضی شکل
  • مستطیلی
  • الماس مانند و مثلثی

قلبی شکل و مثلثی برعکس

در این حالت چانه‌ها باریک و پیشانی کشیده است. به طوری که چانه شما قسمت عمده صورتتان را تشکیل می‌دهد و شما می‌خواهید توجه را به قسمت‌های دیگر نیز انتقال دهید.

از رنگهای صورتی روشن و قرمز اطراف چانه و گونه‌تان استفاده کنید تا ظاهر زنانه‌تری به خود دهید. مدل موی کوتاه و مصری صورت به شما می‌آید زیرا باعث می‌شود چانه‌تان کشیده‌تر به نظر برسد.

ارگونومی صورت

دایره‌ای یا گرد

در این ارگونومی صورت پهنای گونه‌ها و پیشانی یکسان است و همین امر باعث می‌شود که گونه‌های شما برجسته‌تر به نظر برسد. برای اینکه گونه‌هایتان جذابتر دیده شوند در زیرشان از رنگ نقره‌ای استفاده کنید و همین امر باعث می‌شود آنها واضح‌تر دیده شوند.

مدل مویی که برای این حالت صورت پیشنهاد می‌شود، موی بلند است. برای اینکه تعادل صورتتان حفظ بشود. موهای بسیار کوتاه و پر خودداری کنید.

ارگونومی صورت

مربعی

در این حالت صورت شما به اندازه ارتفاعش کشیده است و گوشه‌های صورت برجسته‌تر از حالت دایره‌ای هستند. می‌توانید صورت خود را با استفاده از ریمل و رنگهای مات مانند مرجانی مجزا کنید. چشم‌های خود را با سایه‌های روشن و رنگ‌های مرموز جذاب کنید.

مدل موی کوتاه، متوسط، موج دار و چتری به شما می‌آید.

ارگونومی صورت

بیضی شکل

اگر عرض صورت شما از ارتفاعش بیشتر است، صورت شما فرم بیضی شکلی دارد.

روی چشم‌ها و گونه‌هایتان آرایش سنگین‌تری انجام دهید و با استفاده از رنگ‌های برنزی سعی کنید در زیر گونه‌های خود زوایایی اضافه کنید.

حقیقتاً اگر چنین حالت چهره‌ای دارید بدانید بسیار خوش شانس هستید زیرا برای این حالت چهره همه مدل موها مناسب است. پس حتماً تمام مدل موهای دلخواه خود را امتحان کنید.

ارگونومی صورت

مستطیلی

اگر پیشانی و قسمت پایینی صورتتان به یک اندازه کشیده هستند و کناره‌های صورتتان تراشیده و صاف است، شما این ارگونومی صورت را دارید. خط چشم‌های مواج و رنگهای مایل به قرمز برای این شکل صورت توصیه می‌شود. کوتاه و متوسط توصیه می‌شود و از مدل موهای بلند که چهره شما را کشیده‌تر می‌کند خودداری کنید.

الماس مانند و مثلثی

اگر گونه‌هایی وسیع پیشانی و فکی باریک با عرض تقریباً مساوی دارید حالت صورت شما الماس مانند است و اگر پیشانی شما کشیده‌تر از خط فک و چانه‌تان باشد چهره‌تان مثلثی است. به علت برجستگی گونه‌ها این دو حالت به هم شبیه هستند.

از رنگ‌های شاد و مایل به قرمز استفاده کنید و با یک رژلب پررنگ به صورتتان طراوت بیشتری بدهید. سعی کنید رنگ رژلب و رژگونه تان ست باشد.

اگر واقعاً حالت صورتتان الماسی باشد مدل موهای زیادی به شما می‌آید. برای صورت‌های مثلثی هم این امر صدق می‌کند اما دقت کنید که موهای بالای سرتان پرپشت باشد.

 راه های شناخت

کشیده‌ترین قسمت صورت شما کدام قسمت است؟

پیشانی

اگر پیشانی شما وسیع‌ترین قسمت صورت شما است و فکی باریک دارید احتمالاً صورتتان مثلثی برعکس یا قلبی شکل است.

گونه‌ها

اگر گونه‌هایتان وسیع‌ترین قسمت صورت شماست احتمالاً صورتی بیضی شکل، گرد، الماس مانند یا قلبی شکل دارید.

فک

اگر فکی کشیده و پیشانی باریک دارید احتمالاً صورتتان گلابی شکل است.

اگر اندازه تمام اجزای صورتتان برابر است؛ احتمالاً چهره‌ای بلند یا مربعی دارید.

شخصیت شناسی از روی حالت چهره و ارگونومی صورت افراد

شخصیت شناسی به عنوان یک علم شناخته نمی‌شود اما بعضی افراد معتقدند که می‌شود از روی چهره افراد خصوصیت‌های شخصیتی آنان را مورد بررسی قرار داد.

چهره‌های کشیده

این افراد بسیار برون گرا هستند و تنهایی را به جمع ترجیح می‌دهند. آن‌ها مرد عمل هستند و برای هدف‌های خود بسیار تلاش می‌کنند به همین دلیل معمولاً در کار خود غرق می‌شوند و از لحاظ عاطفی روا روابط شکست خورده‌ای دارند.

چهره‌های مثلثی

این افراد بسیار تند مزاج هستند و رک بودن و شجاعت آنها زبانزد است. هرچند با اینکه این افراد بسیار زود عصبانی می‌شوند بسیار خلاق هستند.

چهره‌های گرد

این افراد معمولاً بسیار خونگرم هستند و با دیگران ارتباط خوبی دارند. آن‌ها در تفکرات و کار خود بسیار موفق هستند. این افراد مهربان دوستان بسیار زیادی دارند و روابط آن‌ها معمولاً پایدار است.

چهره‌های مربعی

این افراد در نگاه اول بی احساس و عبوس به نظر می‌رسند. آن‌ها بسیار رقابت پذیر و قاطع و مادی گرا هستند و حاضرند برای خانواده خود هر کاری بکند به همین علت رهبرانی فوق العاده هستند. این افراد همچنین از خودشیفتگی و حسادت رنج می‌برند.

چهره‌های قلبی شکل

این افراد تیزهوش، واقع گرا و گاها دمدمی مزاج هستند.

الماس مانند

این افراد با اعتماد به نفس و جذاب هستند. آن‌ها گاها حساس می‌شوند و بد اخلاقی می‌کنند.

این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس گردآوری شده و استفاده از آن برای اهداف غیر تجاری و با قید نام منبع بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بهترین فواید ماسک خاک رس را بشناسید

۴.۲ / ۵ ( ۴ امتیاز ) فوائد ماسک خاک رس و خاصیت های شگفت …