خانه » آموزشی » دلیل تفاوت بوی عطر در بدن ها
دلیل تفاوت بوی عطر در بدن ها
دلیل تفاوت بوی عطر در بدن ها

دلیل تفاوت بوی عطر در بدن ها

به این مطلب امتیاز دهید

تفاوت بوی عطر در بدن های مختلف برای چیست؟ چرا بوی یک  عطر خاص در افراد مختلف بوی متفاوتی می دهد؟ آیا تا به حال شده است به شدت شیفته ی بوی عطر فردی شده باشید و پس از خرید و استعمال آن متوجه شوید که اصلا آن بویی که شما انتظار داشتید را نمی دهد. حتما با خودتان فکر کرده اید که شاید به کیفیت عطر مربوط است. اما اگر آن عطر را دقیقا از همان جایی بخرید که آن فرد خریده است باز هم ربط به کیفیت آن دارد؟ در واقع این تفاوت بوی عطر در بدن به ساختار شیمیایی بدن شما مربوط می شود و هر شخصی ساختار شیمیایی منحصربه فرد خودش را دارد. ممکن است شما گران ترین و بهترین و خوشبوترین عطر دنیا را بخرید اما آن روی بدن شما بوی خوب و جالبی نداشته باشد. پس موقع خرید عطر به تبلیغات و پرفروش بودن و…خیلی توجه نکنید و آن را روی بدن خودتان امتحان کنید.

بوی مختلف عطرها

ما در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم که چگونه ساختار شیمیایی بدن روی عطرها اثر می گذارد. ما می دانیم بوی نچسب یک عطر در یک قرار ملاقات عاشقانه چه قدر بد خواهد بود مخصوصا اگر هزینه قابل توجهی برای آن عطر پرداخت کرده باشید.

فورمون ها

فورمون های یکی از عوامل تاثیرگذار ساختار شیمیایی بدن بر بوی عطرهاست. فورمون ها عمدتا در گردن و سایر مناطق محرک احساسات جنسی هستند که به همین دلیل «بوی جنسی» نامیده شده اند. هر فرد بوی خاص و متمایزی دارد که می توان آن را به بوی فورمون ها نسبت داد. با این حال تحقیقات در این زمینه هنوز جای کار زیادی دارد و بسیاری از حقایق قابل بحث هستند. ممکن است رایحه ای با فورمون شخصی سازگار یا ناسازگار باشد به همین دلیل است که یک شیشه عطر روی بدن دو فرد مختلف بوی کاملا متفاوتی می دهد.

عرق

هنگام صحبت از ساختار شیمیایی بدن یکی از عوامل واضح که به ذهن خطور می کند میزان عرق بدن است. میزان عرق بدن هر فرد تا چه میزان به رژیم غذایی، نژاد و فعالیت بدنی او مرتبط است. معروف است که آسیایی ها کمتر از اروپایی ها عرق می کنند. مردمی که در آب و هوای سرد زندگی می کنند کمتر از کسانی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند عرق می کنند. هنگامی که عرق با رایحه ی عطرها مخلوط می شود و درنتیجه ی واکنشی که صورت می  گیرد ممکن است مواد تشکیل دهنده ی عطرها و ساختار شیمیایی بدن دچار تغییر شود. رایحه های تابستانی مثل پرتقال و چمن به خوبی با عرق ترکیب می شود. در واقع این رایحه ها هنگامی که با عرق مخلوط می شوند تقویت می شوند.

رایحه مرکبات

چند نمونه از عطرهایی که با بوی عرق بدن سازگاری دارند عبارتند از عطر هرمس اورنج ورت، جان وارواتوس مدل آرتیسان و عطر شنل مدل آلور Allure. از سوی دیگر بعضی از مواد تشکیل دهنده ی عطرها مثل برگ انگور سیاه هستند که هنگام ترکیب با عرق بوی نامطبوعی می دهند. به طور کلی مشک و چوب با بوی عرق سازگار نیست و بهتر است عطرهایی که حاوی این مواد هستند در زمستان و هوای سرد استعمال شوند.

رژیم غذایی و شیوه زندگی

اگرچه اغلب مردم نمی دانند ولی رژیم غذایی تاثیر فوق العاده ای روی بوی کلی بدن افراد دارد که روی بوی عطرها متقابلا تاثیر می گذارد. یک فردی با رژیم غذایی متعادل مشتکل از گوشت، سبزیجات، میوه، خشکبار و فرآورده های لبنی بوی متفاوتی می دهد از کسی که یک یا دو گروه غذایی اصلی را از رژیم غذایی اش حذف کرده است. گیاهخواران بوی متفاوتی دارند نسبت به کسانی که عمدتا گوشت یا ماهی مصرف می کنند. افرادی که به طور معمول غذاهای تند و ادویه ای مصرف می کنند بوی متمایز و تندی دارند که می تواند بوی عطر مصرف شده را کمی تند نشان دهد. به طور مشابه مصرف دارو برای مدت های طولانی می تواند ساختار شیمایی بدن را تغییر دهد که روی بوی کلی بدن تاثیر خواهد گذاشت.

نتیجه گیری

ساختار شیمیایی بدنی منحصر به فرد اشخاص باعث تفاوت بوی عطر در بدن می شود و همینطور باعث میشود که یک عطر روی دو بدن مختلف بوی کاملا متفاوتی داشته باشد. عطرهای یک برند معروف ممکن است خیلی پرفروش و پرطرفدار باشند اما ممکن است با ساختار بدنی شما هماهنگ نباشد و در نتیجه بوی خوشایندی نداشته باشد. پس در هنگام خرید عطر به جای توجه به تبلیغات و پیشنهادها سعی کنید آن را تست کنید تا مطمئن شوید این همان چیزی است که دنبالش بودید.

توجه: کاربر گرامی کپی برداری این مطلب که با عنوان تفاوت بوی عطر در بدن می باشد، تنها برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

پکیج عروس

پکیج عروس چیست و به چه خدماتی گفته می شود؟

ازدواج و برگزاری جشن عروسی یکی از مهم ترین و خاص ترین اتفاق هایی است …