خانه » آرایشی » آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت
آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

ماسک چای سبز می تواند آثار شگفت انگیزی بر زیبایی، لطافت و شفافیت پوست صورت شما داشته باشد. در طول زندگی و به مرور زمان ممکن است پوست دچار آسیب ها و لکه های متعددی شود که اگر برای از بین بردن آن ها اقدام نکنید، احتمال دارد اثر آن ها برای همیشه روی صورت شما باقی بماند و باعث آزردگی خاطرتان شود؛ علاوه بر آن اگر مراقبت های اولیه از پوست صورت نگیرد با افزایش سن، چین و چروک های پوستی روی صورت نمایان می شود.

اگر چه عموما تبلیغات پر زرق و برق و گران قیمتی در خصوص بهداشت و سلامت پوست صورت انجام می گیرد اما حقیقت آن است که نگهداری از پوست هر چند که لازم است اما دلیلی ندارد که همیشه نیازمند به کارگیری از کرم ها و مرطوب کننده های  گران قیمت باشد.

بی شک یکی از بهترین روش های معمول مراقبت از پوست به کار گیری از موادی است که حاوی آنتی اکسیدان های مناسب باشد که  چای سبز یکی از مهم ترین منابع غنی  از آنتی اکسیدان  می باشد.

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

در این مطلب به موضوعات زیر در خصوص دانستنی هایی مهم درباره ماسک چای سبز خواهیم پرداخت:

  • چرا ماسک چای سبز برای پوست مفید است؟
  • ماسک چای سبز چه خواصی دارد؟
  • انواع پک ماسک چای سبز برای پوست صورت
  • استفاده از چای سبز برای از بین برد پف و مشکلات پوستی دور چشم

چرا ماسک چای سبز برای پوست مفید است؟

چای سبز منبع غنی از آنتی اکسیدان هایی می باشد که به مبارزه با رادیکال های آزاد در پوست و بدن شما کمک می کند و باعث بهبود عملکرد سالم سلول های پوست می گردد و از آن در مقابل انواع آسیب ها محافظت می کند.

آنتی اکسیدان ها قادر هستنند تا سموم را از بدن حذف کنند که سلامت پوست را بهبود می بخشد و پک های پوستی چای سبز میتواند به بهبود بافت پوست شما کمک کند و آن را از تابش های مضر دور نگه دارد.

 

گفتنی است که آنتی اکسیدان ها و تانین ها همچنین باعث کاهش پف و سیاهی های دور چشم می شوند که این مسئله به دلیل کاهش رگ های خونی زیر پوست در اطراف چشم ایجاد می گردد.

کات چین موجود در چای سبز هم دارای خواص ضد باکتری می باشد که به کم شده آکنه های صوررت کمک می کند و در نتیجه دیگر خبری از لک های حاصل از جوش در روی صورت تان پدید نخواهد آمد و علاوه بر آن، کات چین مانع از پیری زود رس پوست نیز می شود.

ماسک چای سبز چه خواصی دارد؟

ماسک چای سبز می تواند شادابی و طراوت از دست رفته  پوست را به صورت شما برگرداند و به لطافت و شفافیت آن کمک کند. استفاده مداوم از ماسک چای سبز می تواند گامی مهم و بزرگ در جهت جلوگیری از پیری زودرس پوست باشد و با به کار گیری انواع ماسک چای سبز که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود دارند، می توانید برای همیشه از شر لک های حاصل از جوش و…بر روی صورت خود راحت شوید.

انواع پک ماسک چای سبز برای پوست صورت

همان طور که پیش از این نیز ذکر شد، ماسک چای سبز انواع گوناگونی دارد و با مواد ویتامینه و پر فایده ای همچون نعناع، پرتقال، زرد چوبه و…ترکیب می گردد. لازم است تا ادامه مطلب را مطالعه فرمایید و با شناخت از ویژگی های هر ماسک چای سبز نوعی از آن را که با پوست صورت تان سازگار است انتخاب نمایید چرا که پک ماسک چای سبز برای پوست های خشک، چرب و معمولی متفاوت است.

قیمت برای شما: ۱٬۶۳۰٬۰۰۰ تومان
مشاهده محصول و خرید
خرید این عطر

پک ماسک چای سبز برای پوست های نرمال و مختلط:

۱. ماسک چای سبز و زردچوبه:

یک قاشق چای خوری آرد نخود و یک چهارم قاشق چای خوری زرد چوبه و یک قاشق چای خوری چای سبز را تهیه نمایید. تمام مواد را با هم ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید تا زمانی که یک ترکیب یکنواخت بدست آورید، سپس آن را روی پوست صورت خود قرار دهید و بعد از حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید و در آخر پوست صورت خود را با یک پد خشک نمایید. این روش را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید.

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

۲. ماسک چای سبز و پوست پرتقال:

یک قاشق غذا خوری چای سبز و یک قاشق غذا خوری پودر پوست پرتقال و نصف قاشق چای خوری عسل را با هم ترکیب کنید و سپس آن را روی صورت تان بگذارید و به آرامی و با حرکات دورانی روی پوستتان بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب گرم به خوبی شست و شو دهید و در پایان به آرامی با یک پد خشک کنید. کافی است این درمان را ۲ الی ۳ بار در هفته تکرار کنید تا پس از آن شاهد تاثیر شگفت انگیزش بر روی پوست صورت خود باشید.

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

۳. ماسک چای سبز و نعنا:

سه قاشق غذا خوری برگ چای سبز، ۲ قاشق غذا خوری برگ های نعنا و ۱ قاشق غذا خوری عسل را با هم ترکیب کنید و اگر لازم بود مقداری آب را به آن اضافه کنید و سپس آن را روی صورت خود قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید و با یک پد خشک کنید؛ شما می توانید این درمان را ۱ الی ۲ بار در هفته انجام دهید.

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

پک صورت چای سبز برای پوست های چرب:

۴. ماسک چای سبز و آرد برنج:

اگر پوستی چرب دارید،  ماسک چای سبز و آرد برنج می تواند برای پوست صورت شما بسیار کارآمد باشد. شما می توانید دو قاشق غذا خوری آرد برنج، یک قاشق غذا خوری چای سبز و ۱ قاشق غذا خوری آبلیمو را به هم بزنید تا به خوبی مخلوط گردد و سپس روی پوست صورت تان قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید و با یک پد، به آرامی صورت خود را خشک کنید؛ کافی است برای بهبود صورت خود، این درمان را ۱ الی ۲ بار در هفته انجام دهید.

خرید این عطر

۵. ماسک چای سبز و لیمو:

برای تهیه ماسک چای سبز و لیمو تنها کافی است تا یک قاشق غذا خوری برگ های چای سبز و ۱ قاشق غذا خوری آبلیمو را با یکدیگر مخلوط نمایید و در صورت لزوم از مقداری آب نیز استفاده کنید و سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از ۱۰ دقیقه با آب سرد شست و شو دهید. تنها یک بار در هفته این درمان را انجام دهید.

۶. ماسک چای سبز و خاک رس قهوه ای:

ماسک چای سبز و خاک رس قهوه ای از ترکیب یک قاشق غذا خوری خاک رس قهوه ای و ۱ قاشق غذا خوری چای سبز به دست می آید. پس از ترکیب این دو ماده، آن را به خوبی هم بزنید و بعد از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را از سطح پوست تان بردارید و برای این کار با آب سرد صورت خود را بشویید و با یک پد خشک کنید؛ این درمان را ۱ الی ۲ بار در هفته تکرار کنید.

 

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

پک های صورت چای سبز برای پوست های خشک:

۷. ماسک  چای سبز و عسل:

برای تهیه ماسک چای سبز و عسل، ۲ قاشق غذا خوری عسل و ۱ قاشق غذا خوری چای سبز را با هم مخلوط کنید تا ترکیبی یک دست شکل گیرد، سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید و با یک پد خشک کنید. اگر این درمان را ۱ بار در هفته تکرار کنید به زودی شاهد سلامت و شادابی پوست خود خواهید بود.

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

۸. ماسک چای سبز و سرشیر:

ماسک چای سبز و  سرشیر با ترکیب ۲ قاشق چای خوری چای سبز و ۱ قاشق چای خوری سر شیر و یک قاشق چای خوری شکر آماده می شود. پس از قرار گیری ماسک چای سبز و سرشیر بر روی سطح پوست صورت، آن را به آرامی و به صورت دورانی روی صورت تان ماساژ دهید و بعد از حدود ۱۵ دقیقه با آب گرم صورت تان را شست و شو دهید و در پایان با یک پد صورت را به آرامی خشک کنید؛ لازم است تا این روش درمانی را ۲ الی ۳ بار در هفته انجام دهید.

 ۹. ماسک چای سبز و آووکادو:

برای تهیه  ماسک چای سبز و آووکادو ۱ عدد آووکادوی رسیده و له شده را با ۲ قاشق چای خوری چای سبز را با هم ترکیب کنید و روی صورت خود قرار دهید سپس بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب سرد صورت تان را بشویید و با یک پد خشک کنید. شما می توانید  هفته ای ۱ الی ۲ بار از ماسک چای سبز و آووکادو استفاده نمایید.

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

۱۰. ماسک چای سبز با آلیمو و آرد نخود:

۱ قاشق غذا خوری چای سبز، ۱ قاشق غذا خوری آبلیمو و ۱ قاشق غذا خوری آرد نخود را به گونه ای ترکیب کنید که کاملا یک دست و یکنواخت شود و سپس روی صورت خود قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید و با یک پد به آرامی خشک نمایید. این درمان را ۱ الی ۲ بار در هفته تکرار کنید و پس از گذشت مدتی کوتاه شاهد شفافیت و افزایش زیبایی پوست خود باشید.

قیمت برای شما: ۲٬۲۷۰٬۰۰۰ تومان
مشاهده محصول و خرید
خرید این عطر

۱۱. ماسک چای سبز و ماست:

برای تهیه ماسک چای سبز و ماست کافی است تا ۱ قاشق چای خوری ماست، ۱ قاشق چای خوری آبلیمو و ۱ قاشق چای خوری چای سبز را با هم ترکیب کنید و روی صورت خود قرار دهید. شما می توانید این ماسک چای سبز را بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید و با یک پد خشک نمایید. برای اثربخشی هر چه بیش تر ماسک چای سبز و ماست، می توانید هفته ای یک الی دو بار از آن استفاده کنید.

آثار شگفت انگیز ماسک چای سبز بر پوست صورت

استفاده از چای سبز برای از بین برد پف و مشکلات پوستی دور چشم

یکی از خواص مهم چای سبز در برطرف کردن پف و مشکلات پوست دور چشم است. شما می توانید از کیسه های تفاله چای سبز نیز برای بهبود زیبایی صورت خود استفاده کنید تنها کافی است تا کیسه های تفاله چای سبز را درون یخچال قرار دهید و پس از آن که به خوبی خنک شد، به عنوان کمپرس به مدت حداقل ۲۰ دقیقه روی چشمان خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

میکروبلدینگ

راهنمای کامل میکروبلدینگ

۵ / ۵ ( ۳ امتیاز ) اگر جزو طرفداران آراستگی ظاهری می باشید و …