خانه » آرایشی » چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها
چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

ریمل زدن مورد علاقه بسیاری از بانوان است. همان طور که می دانید ریمل یکی از مهم ترین لوازم آرایشی است و استفاده از آن بسیار آسان است و بعد از استفاده تاثیر شگفت انگیزی بر زیبایی می گذارد. ریمل زدن مژه ها را بلند و پرپشت می کند که در نهایت باعث جذاب تر شدن چشم ها می شود.

در این مطلب به موضوعات زیر در خصوص ریمل زدن مژه چشم ها اشاره خواهیم داشت

  • نحوه صحیح ریمل زدن
  • برای ریمل زدن از چه رنگی استفاده کنیم؟
  • هنگام آرایش چشم با ریمل باید به چه نکاتی دقت شود؟
  • آشنایی با انواع ریمل

چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

نحوه صحیح ریمل زدن

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید، در این حالت مژه های تان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازه ی مژه های تان کشیده شود. و اگر می خواهید مژه های تان پرتر به نظر برسند این کار را دو یا سه بار انجام دهید نه بیشتر، زیرا در صورت استفاده زیاد، مژه های تان به داخل یکدیگر می روند و ظاهر خوبی نخواهند داشت.

برای طبیعی به نظر رسیدن مژه های تان می توانید قبل از ریمل زدن، از فر مژه استفاده کنید. همچنین از اینکه برس ریمل را چند بار پشت سر هم بکشید خودداری کنید.

خرید این عطر

نکته بسیار مهم

 هرگز لوازم آرایشی خود را برای ریمیل زدن و استفاده غیر شخصی در اختیار دیگران قرار ندهید چون از این طریق میکروب و ویروس وارد ریمل شما می شود و چشم های تان را در معرض عفونت قرار می دهد و سلامتی آن را به خطر می اندازد.

برای ریمل زدن از چه رنگی استفاده کنیم؟

انتخاب رنگ ریمل به عوامل متعددی از جمله به رنگ چشم، پوست، رنگ لباس، همچنین به رنگی که در آن زمان و در محدوده زمانی خاص مد است، بستگی دارد. اما مشکی رنگی است که با چهره های مختلف سازگاری دارد و به همین دلیل هنگام ریمل زدن بسیار بیش تر از سایر رنگ ها مورد استفاده افراد قرار می گیرد.

چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

آیا ریمل زدن باعث ریزش مژه ها می شود؟

ریمل جزو لوازم آرایشی پرکاربرد در میان بانوان است و ریمل زدن باعث بلند و حجیم تر شدن مژه ها می گردد اما اگر هنگام خرید و استفاده از آن برخی نکات را رعایت نکنید دچار ریزش مژه خواهید شد؛ پس باید ویژگی های یک ریمل خوب و روش صحیح استفاده از آن را بدانید.

هنگام ریمل زدن باید به چه نکاتی دقت کنیم ؟

مژه در افراد مختلف، متفاوت است برخی از افراد مژه های کوتاه و برخی بلند دارند و بعضی از مژه ها نیز به طور طبیعی کم رنگ هستند. افرادی که دارای مژه های کوتاهی هستند بهتر است از ریمل های بلند کننده مژه استفاده کنند و افرادی که دارای مژه های کم رنگی هستند بهتر است از ریمل های حجم دهنده استفاده نمایند.

برای هر چه بیش تر شدن ماندگاری ریمل، می توانید از انواع ضد آب آن استفاده کنید. این ریمل ها به خصوص در تابستان خیلی مفید و مناسب هستند زیرا در تابستان به علت گرمی هوا، تعریق بدن انسان افزایش می یابد و همین امر موجب می گردد که ریمل شما نیز به سمت پایین سرازیر شود و طی مدت کوتاهی به طور کلی پاک شود.

برای افزایش زیبایی چشمان خود می توانید از ریمل هایی که دارای دو سر هستند، استفاده کنید. یک سر این ریمل ها مایع سفید رنگ دارد که هم محافظت کننده مژه ها از خشک شدن و شکننده شدن است و هم خاصیت تقویت کنندگی دارد و سر دیگر آن نیز حاوی مایع ریمل است.

چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

استفاده از ریمل ارگانیک

سعی کند ریمل هایی خریداری کنید که ارگانیک و ضد حساسیت باشند تا رطوبت مژه ها حفظ شود.

هر روز ریمل ضد آب نزنید

ریمل های ضدآب برای استفاده روزانه مناسب نیستند زیرا به سختی پاک می شوند و هنگام پاک کردن آن از مواد پاک کننده مختلف استفاده می کنید که همین تلاش شما برای پاک کردن ریمل ضد آب، باعث کنده شدن مژه ها می شود و باعث آسیب به چشم ها می گردد.

با انواع ریمل آشنا شوید

 ریمل زدن به افزایش زیبایی چشم ها کمک می کند و نقش چشم ها نیز در جذابیت چهره افراد، بر کسی پوشیده نیست. برای انتخاب بهترین نوع ریمل باید با ویژگی انواعی از آن ها آشنا شوید و  از نحوه صحیح استفاده ریمل آگاهی یابید.

خرید این عطر

ریمل حجم دهنده:

یکی از انواع ریمل های موجود در بازار، ریمل های حجم دهنده هستند که به خوبی می تواند مورد استفاده افرادی با مژه های کم پشت و کوتاه قرار گیرد. اگر مایل هستید که مژه های تان پر پشت تر به نظر برسد، لازم است بدانید که انتخاب درست ریمل بسیار اهمیت دارد. بی شک ریمل حجم دهنده انتخاب مناسبی برای مژه های کم پشت هستند و در زیبایی چشم ها و چهره نقش بسزایی ایفا می کنند.

ریمل طویل کننده:

برای افرادی که مژه های کوچکی دارند ریمل طویل کننده انتخاب خوبی است. ریمل طویل کننده مژه ها را می پوشاند و به آسانی باعث بلندتر شدن آن ها می شود. اگر ۲-۳ بار این ریمل را به مژه ها بکشید، مژه ها بسیار جذاب تر از قبل دیده می شوند.

چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

ریمل فر کننده:

ریمل فر کننده مناسب افرادی است که مژه هایی کم پشت دارند. ریمل فرکننده کمک می کند که مژه ها کوچکتر دیده شوند، این نوع ریمل به مژه ها شکل می دهد و آن ها را خم می کند.

ریمل بدون سیاهی:

یکی از ویژگی های مهم هر ریمل برای بانوان، عدم سیاه شدن زیر چشم ها است. ریمل بدون سیاهی را می توانید با خیالی راحت مورد استفاده قرار دهید و از بابت سیاه نشدن زیر چشم ها نیز مطمئن باشید.

ریمل ضد آب:

ریمیل ضدآب را می توانید زمانی که به استخر یا زیر باران می روید مورد استفاده قرار دهید. همچنین اگر در شرایطی قرار دارید که ممکن است دچار اشک یا گریه شوید، ریمل ضد آب انتخاب مناسبی خواهد بود زیرا زیر چشم را سیاه نمی کند و این خاصیت به دلیل وجود موم و روغن های معدنی موجود در آن است.

ریمل lash defininy :

این نوع ریمل تنها محصولی است که به پرپشت کردن مژه ها کمک شایان و قابل توجهی می کند و باعث می شود که مژه ها متفاوت دیده شوند و علاوه بر آن به حالت دهی مژه ها و اضافه شدن تار  نیز کمک می کند و مژه ها را پوشش می دهد.

ریمل ابرو:

ریمل ابرو یکی دیگر از انواع ریمل های موجود در بازار های آرایشی بهداشتی است که تنوع رنگ خوبی دارد و به براقی و پرپشتی ابرو ها کمک می کند.

مضرات ریمل زدن بیش از حد

استفاده بیش از حد ریمل 

اگر ریمل زدن بیش از حد صورت گیرد، سلامت مژه ها و چشم را به خطر می اندازد، هر چیزی را باید به اندازه مصرف کرد. چشم ها عضوی حساس هستند و هرگز نباید ریمل زدن را به طور اغراق آمیز انجام داد و مژه ها را آغشته به ریمل و مواد آرایشی کرد.

ریمل زدن و پاک کردن مداوم آن باعث ریزش مژه ها می شود. خانم های زیبا پسند در درجه اول مراقب سلامتی خود باشید در آرایش کردن و ریمل زدن حفظ تعادل را ملکه ذهن خود کنید تا باعث آسیب به چشم و پوست تان نگردد.

چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

استفاده از ریمل برای مدتی طولانی 

هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی و به خصوص ریمل ها که در ارتباط مستقیم با چشم ها قرار دارند، حتما به تاریخ انقضای ثبت شده بر روی بسته بندی ها دقت کنید و برای دور ریختن لوازم آرایشی منتظر اتمام آن نباشید بلکه صرفا به تاریخ انقضای آن توجه کنید و اگر از مهلتش گذشته است حتما آن را دور بیاندازید. ریمل ها باید نهایتا هر سه ماه یک بار تعویض شوند.

ریمل خشک شده را چگونه به حالت اول بازگردانیم؟

 ریمل خشک شده تان را دور نیاندازید چون که با اضافه کردن مقدار کمی از مواد خاص می توانید آن را دوباره استفاده کنید. ریمل ها بعد از ۳ الی ۴ ماه استفاده، به دلیل اینکه دفعات بسیاری درب شان باز و بسته می شود، باید دور ریخته شوند. اما اگر شما ریملی که تازه خریداری کرده اید و استفاده زیادی از آن نکرده اید، خشک شده باشد با ترفند های زیر می توانید ریمل خشک شده تان را دوباره استفاده کنید.

خرید این عطر

کاربرد مجدد ریمل خشک شده 

اگر می خواهید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید و از ریمل های خشک شده برای ریمل زدن استفاده کنید پس دست به کار شوید.

فقط برس ریمل را هنگام ریمل زدن در بیاورید

در این روش نیازی به استفاده از کمک کننده هایی همچون آب مقطر نیست بلکه تنها کافی است تا حالا حلقه لاستیکی آن را با چاقو در بیاورید و بعد برس ریمل را داخل آن قرار دهید، خواهید دید که بیشتر از نصف مایع ریمل شما هنوز داخل بسته آن قرار دارد.

استفاده از ریمل خشک شده با چند قطره گلاب و آب داغ برای ریمل زدن

 چند قطره گلاب را به ریمل خود اضافه کنید که بسیار سود مند است و سپس درب آن را ببندید و ریمل را خوب تکان دهید تا مواد به درستی مخلوط شوند.

چگونگی ریمل زدن و کاربرد انواع ریمل ها

ریمل زدن با احیای ریمل خشک شده با استفاده از روغن بادام 

شما می توانید برای رفع خشکی رخ داده ریمل خود، یک قطره روغن بادام شیرین را به درون تیوپ آن اضافه کنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید و سپس با خیالی آسوده از ریمل احیا شده خود استفاده کنید.

احیای ریمل خشک شده با ترکیب مایع نگه داره لنز های چشمی برای ریمل زدن به شکلی زیبا و جذاب

برای این کار ابتدا لازم است تا ریمل را به مدت ۵ دقیقه داخل یک فنجان آب داغ قرار دهید. سپس چهار الی پنج قطره از مایع لنز در داخل ریمل بریزید و در آخر تیوپ ریمل را به مدت ۱۵ الی ۲۰ ثانیه تکان دهید و سپس ریمل زدن به شکلی زیبا و جذاب را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

میکروبلدینگ

راهنمای کامل میکروبلدینگ

۵ / ۵ ( ۳ امتیاز ) اگر جزو طرفداران آراستگی ظاهری می باشید و …