خانه » آرایشی » ۱۱ تکنیک برای زیبایی صورت با آرایش ملایم
زیبایی صورت با آرایش ملایم

۱۱ تکنیک برای زیبایی صورت با آرایش ملایم

آرایش ملایم به مرور زمان جایگزین آرایش های غلیظ شده است چرا که بسیاری از بانوان به دنبال زیبایی طبیعی و شادابی پوست خود هستند و این مسائل تنها با انجام آرایش ملایم میسر خواهد بود. طبق نظرسنجی هایی که محققان آمریکایی انجام داده اند درصد بالایی از بانوان با آرایش ملایم اعتماد به نفس بیش تری داشتند، زیرا با پذیرفتن چهره طبیعی و واقعی خود زیبا تر و البته جوان تر به نظر می رسند. به هر حال فرم و شکل طبیعی صورت، طرفداران بسیار بیش تری در سر تا سر دنیا دارد و همین عامل باعث شده است تا آخرین مد های آرایشی روز دنیا از انواع ملایم آن باشند.

در این مطلب به موضوعات زیر در خصوص آرایش ملایم می پردازیم:

  • برای دست یابی به آرایش ملایم لازم است تا اجزای صورت را چگونه آرایش کنیم؟
  • فوندانسیون صورت را به طور صحیح انجام دهید
  • استفاده از درخشان کننده های پوستی در آرایش ملایم

برای دست یابی به آرایش ملایم لازم است تا صورت را چگونه آرایش کنیم؟

برای آرایش ملایم لازم است تا ابتدا پوست صورت خود را برای آرایش آماده کنید. لازم است تا شما پیش از آرایش صورت خود، پوست را با یک شوینده ملایم شسته و اجازه دهید پوست تان نفس بکشد.

سپس برای آن که پوست خود را آماده پذیرش کرم های آرایشی کنید، می توانید از کرم های مرطوب کننده رنگی (برای پوست های خشک) و یا کرم های بدون چربی (برای پوست های چرب) استفاده نمایید.

اما انجام آرایش ملایم بر روی تک تک بخش های صورت، نیازمند آگاهی از تکنیک های ویژه ای است که در ادامه به طور کامل آن ها را توضیح می دهیم.

زیبایی صورت با آرایش ملایم

فونداسیون صورت را به طور صحیح انجام دهید

در آرایش ملایم سعی می شود تا صورت طبیعی جلوه گردد بنابراین اگر هاله ای لکه ها و یا حتی کک و مک پوستی نمایان باشد، نه تنها بد و آزار دهنده نیست، بلکه همگام و هماهنگ با آرایش ملایم است که به زیبایی چهره شما خواهد افزود. اگر چه فوندانسیون صورت را یکدست نشان می دهد اما صورتی که فوندانسیون شده است به وضوح مقدار زیاد مواد آرایشی را بر روی خود نشان می دهد که این امر خود با آرایش ملایم صورت مغایر است.

بنابراین تا حدی که می توانید و اگر مشکل خاصی در پوست صورت خود ندارید فوندانسیون را کنار بگذارید و یا این کار را بسیار کم انجام دهید و استفاده از کرم های ضد آفتاب را جایگزین آن نمایید . در آرایش ملایم باید از کرم پودر با پوشش کم یا از کرم‌های ب‌ب یا مرطوب کننده رنگی یا ضدآفتاب رنگی برای پوشش مختصر صورت استفاده کنید. استفاده از این نوع محصولات نسبت به کرم پودر ساده‌ تر هم هستند و علاوه بر آن وقت کمتری از شما می گیرند.

زیبایی صورت با آرایش ملایم

استفاده از درخشان کننده های پوستی در آرایش ملایم

یکی از اصول آرایش غلیظ این است که از کرم پودر های مات کننده نیز برای بخشی از پوست صورت استفاده می کنند که اگر چه ممکن است به زیبا به نظر رسیدن کمک کند اما در کنار آن جلوه ای مصنوعی و غیر طبیعی به چهره تان خواهند داد، بر خلاف آن اما درخشش در صورت و انعکاس نور کمک می‌کند که چهره شما سالم، طبیعی و جوان دیده شود، بنابراین در آرایش ملایم به دنبال درخشش بیش تر پوست خود باشید.

برای آن که بتوانید در آرایش ملایم صورت خود درخشندگی ایجاد نمایید، شما می‌توانید یک قطره درخشان کننده مایع به مرطوب کننده خود اضافه کنید و آن را روی صورت بمالید تا صورت شما درخشان شود و طبیعی جلوه کند. اما اگر قصد ندارید تا همه صورت تان براق به نظر برسد تنها کافی است تا کمی از این ترکیب را روی برحستگی گونه‌ های خود بزنید و یا از براق کننده‌ های استیکی استفاده کنید و آن را روی گونه بمالید تا چهره شما شاداب‌ تر و طبیعی تر شود.

زیبایی صورت با آرایش ملایم

در آرایش ملایم از رنگ های گرم استفاده کنید

هنگامی که قصد دارید تا با به کارگیری آرایش ملایم صورت خود را طبیعی جلوه دهید، ترجیحا بهتر است تا از رنگ های گرم برای زیبایی چهره تان بهره ببرید. رنگ های گرم خود شامل طیف وسیعی همچون کرم، کالباسی، مسی، گلبهی و صورتی ملایم و… هستند که شما با توجه به رنگ پوست خود می توانید بهترین آن را انتخاب کنید.
خرید این عطر

استفاده از پالت سایه در آرایش ملایم

برای ایجاد سایه در آرایش ملایم کافی است تا یک رنگ که کمی تیره تر از رنگ پوست خودتان می باشد، انتخاب کنید. سایه را به تدریج از تیره به روشن بزنید تا طیف رنگی ملایمی داشته باشد و هنگام آرایش دقت نمایید که سایه تان خط و لبه نداشته باشد.
زیبایی صورت با آرایش ملایم

استفاده از مداد های رنگی چشم

در آرایش ملایم سعی می گردد که آرایش کم تری بر روی چشم انجام شود تا چهره طبیعی تر به نظر برسد اما اگر شما اصرار دارید که از مداد های چشم نیز برای افزایش زیبایی چهره تان استفاده کنید، می توانید تا از مداد های رنگی چشم بهره ببرید و جلوه زیبا تر و متفاوت تری به آرایش ملایم خود بدهید.
خرید این عطر

بهتر است در آرایش ملایم از رژگونه استفاده نکنید

بسیاری از بانوان، رژگونه را جزئی جدا نشدنی از آرایش صورت خود می دانند در حالی که اگر صورت شما به اندازه کافی در قسمت گونه ها سرخ باشد، استفاده از رژگونه یک عمل اضافی به شمار می آید و صورت تان را غیر طبیعی می کند اما اگر چهره شما حالت تک بعدی دارد و بر روی گونه ها سرخی وجود ندارد، می توانید تنها مقدار اندکی از رژگونه‌ ها استفاده کنید تا صورت شما را جذاب‌تر و جوان‌تر نشان دهد.

برای استفاده از مقدار کمی رژگونه در آرایش ملایم ترجیحا بهتر است تا به جای رژگونه‌ های پودری که حالتی مصنوعی به وجود می‌آورند از انواع رژگونه های کرمی و مایع استفاده نمایید. یک رنگ ملایم و مناسب برای رژگونه مایع انتخاب کنید و مقدار خیلی کمی از آن را روی برجستگی گونه‌ها بمالید و محو کنید.

زیبایی صورت با آرایش ملایم

دقت داشته باشید که اگر پوست شما ته رنگ زرد دارد از رژگونه مرجانی و اگر ته رنگ صورتی دارد از رژگونه صورتی کمرنگ استفاده کنید. اگر پوست تان متوسط و تیره رنگ است نیز رژگونه‌های طلایی-صورتی بهترین انتخاب برای افزایش زیبایی چهره تان هستند.

پنهان کردن نواقص صورت در آرایش ملایم با استفاده از کانسیلر

اگر روی صورت تان به مقدار زیادی لک، خال و جای جوش دارید، یا دور چشمان خود حلقه تیره دارید، لازم است تا در آرایش ملایم نیز از کانسیلر استفاده کنید. یادتان باشد، کانسیلر روشن چشم، برای زیر چشمان و کانسیلر روشن صورت برای سایه روشن دادن به پوست می باشد.
خرید این عطر

ابرو ها نقشی موثر در زیبایی صورت ایفا می کنند

زیبایی ابرو ها نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره شما ایفا می کنند، با رسیدگی به ابرو های خود خواهید دید که چهره تان دچار تغییراتی زیادی شده است بنابراین از آرایش و مرتب کردن ابرو های خود هرگز غافل نشوید.

زیبایی صورت با آرایش ملایم

هنگامی که قصد دارید تا یک آرایش ملایم و زیبا بر روی صورت خود انجام دهید از یک ژل ابروی تیره کننده استفاده کرده و موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید، اگر ابروهای پراکنده‌ای دارید با یک مداد ابرو خطوطی موازی خطوط طبیعی ابرو و تنها داخل کادر ابرو بکشید تا فضای ابرو پر شود. سپس اطراف ابرو را به دقت تمیز کنید و موهای زائد رشد کرده را بردارید تا خط های ابرو تیز و مشخص شود، به این صورت شما تنها با رسیدگی به ابرو های خود موفق شده اید تا گام مهمی به سوی افزایش زیبایی صورت خود بردارید.

در آرایش ملایم از فر مژه و ریمل قهوه ای استفاده کنید

فر کردن مژه ها در آرایش ملایم بسیار موثر است چرا که در آرایش ملایم عملیات خاصی بر روی چشم صورت نمی گیرد و فر کردن مژه می تواند به زیبایی چشم ها و چهره شما کمک کند. فر کردن مژه ها راه های مختلفی دارد که رایج‌ترین آن استفاده از فرمژه می باشد.

خرید این عطر

برای زیبا تر شدن چشم ها در آرایش ملایم علاوه بر استفاده از فر مژه می‌توانید از یک لایه مختصر ریمل برای پرتر کردن مژه‌ها نیز استفاده کنید. ترجیحا از ریمل مشکی استفاده نکنید، در آرایش ملایم ریمل قهوه‌ای یا بی رنگ انتخاب بهتری برای زیبایی صورت شما خواهد بود به خصوص اگر پوست شما روشن است و رنگ مشکی روی آن تضاد زیادی ایجاد می‌کند.

زیبایی صورت با آرایش ملایم

آرایش ملایم روی لب‌ها داشته باشید

هنگامی که قصد دارید تا با یک آرایش ملایم صورت خود را زیبا و طبیعی جلوه دهید باید استفاده از رژ لب مایع، جامد براق و مات را کنار بگذارید اما برای آن که لب های شما خشک و بی رنگ نیز نباشند، می توانید از مقداری بالم لب استفاده کنید و در انتها با مداد لب هلویی یا صورتی کم رنگ سطح لب را کادرب بندی کرده و پوشش دهید. بالم لب باعث می‌شود رنگ مداد لب پراکنده شود و حالتی طبیعی پیدا کند که به هدف شما از آرایش ملایم کمک خواهد کرد.

زیبایی صورت با آرایش ملایم

در آرایش ملایم باید براقی صورت کنترل شود

اگر چه استفاده از کرم پودر های مات کننده صورت در آرایش ملایم جایگاهی ندارد اما براقی و چرب بودن بیش از حد صورت هم مانع از داشتن چهره‌ای زیبا، شاداب و حتی طبیعی می‌شود که با هدف آرایش ملایم مغایرت دارد، بنابراین اگر پوست چربی دارید بهتر است روی آرایش خود از پودرهای مات کننده هم استفاده کنید و هر چند وقت یکبار چربی اضافی صورت را با دستمال بگیرید، اما دقت داشته باشید که در آرایش ملایم از مقادیر کمی پودر های مات کننده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

میکروبلدینگ

راهنمای کامل میکروبلدینگ

۵ / ۵ ( ۳ امتیاز ) اگر جزو طرفداران آراستگی ظاهری می باشید و …