خانه » آرایشی » نکات آرایشی موثر بر زیبایی که حتما باید بدانید
نکات آرایشی موثر بر زیبایی که حتما باید بدانید

نکات آرایشی موثر بر زیبایی که حتما باید بدانید

آرایش کردن هم مانند کارهای دیگر نیاز به تخصص دارد و باید با برخی از نکات آرایشی آشنا شوید تا بتوانید در زمان آرایش کردن به بهترین نتیجه برسید. برای اینکه با نکات آرایشی آشنا شوید با ما همراه شوید و ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

آرایش کردن صورت هم نیاز به رعایت کردن برخی اصول دارد که شما باید در مورد آن ها بدانید تا بتوانید یک آرایش بی نقص و خوبی داشته باشید. نکات آرایشی که در عین سادگی باعث تفاوت های زیادی در صورت می شوند.

قیمت برای شما: ۱٬۶۳۰٬۰۰۰ تومان
مشاهده محصول و خرید
خرید این عطر

جودی مورس در این خصوص می گوید:

خیلی از خانم ها بدون انجام آرایش، حس خوبی نسبت به خود ندارند، اما اگر این آرایش به صورت صحیحی صورت نگیرد، موجب مصنوعی بنظر رسیدن صورت شما می شود. آرایش کردن صورت به آن صورتی که فکر می کنید راحت نمی باشد و نیاز دارد نکات آرایشی در این خصوص را بدانید و اصلی ترین نکات می توان به آرایش کردن طبق فرم صورت اشاره کرد. همچنین اگر آرایش خود را به صورت صحیحی انجام دهید می توانید عیوب خود را تا حد زیادی کاهش دهید و زیبایی طبیعی خود را بیشتر کنید.

در این مطلب به موضوعات زیر اشاره خواهیم داشت:

  • مهمترین نکات آرایشی صورت و چشم
  • نکات آرایشی در خصوص لب ها
  • نکات آرایشی موثر بر زیبایی گونه ها

مهم ترین نکات آرایشی صورت و چشم

۱ – قبل از اینکه برای آرایش چشمان خود از تکنیکی استفاده کنید باید از سایه چشم خود مطمئن شوید که به درستی انجام شده است. تنها راه مطمئن شدن از انتخاب درست خود در سایه چشم، امتحان کردن سایه ها و رنگ های مختلف می باشد.

۲ – نکات آرایشی که خانم ها باید بیشتر به آن دقت کنند، استفاده از خط چشم ها به درستی است. اکثر خانم ها برای اینکه رنگ طبیعی چشم خود را ترفیع بدهند، به دنبال راهنمایی هایی هستند. برای اینکار بهتر است از یک خط چشم طبیعی، قهوه ای تیره یا خاکستری استفاده کنید، این خط چشم ها مانند رنگ سیاه ناخوشایند نمی باشند. بهتر است خط چشمی خود را از بالا و پایین به شکل نازکی بکشید. برای اینکه چشم های شما بیشتر مشخص شود بهتر است از سایه چشم های استفاده کنید که با رنگ چشم شما مغایرت داشته باشند.

نکات آرایشی موثر بر زیبایی که حتما باید بدانید

۳ – اگر چشم هایتان دارای پف باشد دوست دارید که این پف ها را از بین ببرید یا اینکه آن ها را تا حدودی پنهان کنید. قبل از اینکه آرایشی انجام دهید، از یک کمپرس آب گرم استفاده کنید. همچنین در این روش حتی الامکان به صورت خفیف آرایش کنید. از سایه چشم خیلی کم استفاده کنید و خط چشم خود را به صورت نازک بکشید یا اینکه از خط چشم کشیدن صرف نظر کنید. اگر این نکات آرایشی را انجام دهید پف چشم شما به شدت کاهش می یابد.

۵ – از اصلی ترین نکات آرایشی می توان به مراقبت کردن از ابروها اشاره کرد، چون ابروها به صورت یک قاب روی چشم های شما قرار گرفته اند. افرادی کمی وجود دارند که به ابروهای خود توجه کنند.

ابروهای بد فرم باعث خراب شدن کل آرایش می شوند، پس بهتر است که به ابروهای خود توجه کنید. اگر در برداشتن ابروهای خود تازه کار هستید، توصیه می شود که ابروهای خود را دست یک آرایشگر ماهر بسپارید تا حالت ابروهایتان را درست نماید و بعد از آن خودتان می توانید به راحتی ابروهایتان را تمیز کنید. از نازک یا باریک کردن ابروهای خود خودداری کنید چون پر کردن ابروها کار بسیار دشواری می باشد.

نکات آرایشی در خصوص لب ها

نکات آرایشی در خصوص لب ها وجود دارد که شما باید آن ها را بدانید. از یک خط لب برای آرایش لب ها استفاده کنید و لب پایینی خود را کمی بزرگتر کنید. برای لب ها از یک رژی که دارای رنگ تیره است استفاده کنید و برای مرکز لب پایینی از جلای روشن تر استفاده کنید. اگر قصد دارید که لب های خود را کوچک یا بزرگ کنید ضروری است چندین مرتبه خط لب خود را بکشید.

نکات آرایشی موثر بر زیبایی که حتما باید بدانید

 

اگر یک خط لب را خیلی از حد معمول پایین تر بکشید مانند دلقک ها خواهید شد. حتی اگر آرایش لب شما خوب باشد با پایداری رژ دچار مشکل خواهید شد. برای رفع این مشکل بهتر است رژ لب های ۲۴ ساعته یا بادوام را بکار بگیرید، اما عده ای بر این باور هستند که این رژ لب ها خیلی خشک یا گچ مانند می باشند.

نکات آرایشی موثر بر زیبایی گونه ها

اگر هنگامی که همه شما را می بینند و می گویند که دارای ساختار استخوانی بسیار خوبی هستید، بهتر است به استخوانهای گونه خود بیشتر توجه کنید. اگر اینکار را انجام دهید یکی از بهترین نکات آرایشی را رعایت کرده اید، اما برای این روش نیاز به کمی تمرین دارید.

 

نکات آرایشی موثر بر زیبایی که حتما باید بدانید

روی گونه ها خود برونز ملایم و تموج هایلایتی بمالید. این تکنیک را به صورت مرتب انجام دهید و همیشه در اتمام آرایش خود تبسم کنید تا مطمئن شوید، لکه ای روی صورت های شما باقی نمانده است. ولی از مقابله بیش از حد دوری کنید چون اینکار باعث کامل پوشیده شدن خطوط کنار صورت نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

میکروبلدینگ

راهنمای کامل میکروبلدینگ

۵ / ۵ ( ۳ امتیاز ) اگر جزو طرفداران آراستگی ظاهری می باشید و …