16 فرمول شگفت انگیز برای تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

۱۶ فرمول شگفت انگیز برای تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

رنگ کردن مو جزء لاینفک مد و فشن می باشد. با انواع رنگ ها و ترکیبات آماده در بازار رنگ کردن مو به یکی از آسان ترین روش ها برای تغییر ظاهر و مد روز بودن مبدل شده است. اما مشکل این جاست که رنگ موهای شیمیایی موجود در بازار به شما برازندگی و جذابیت را هدیه می کنند اما روش پرهزینه ای هستند چرا که از یک طرف روی تهیه ی آن هزینه می کنید و از سویی دیگر به خاطر وجود مواد شیمیایی به موهای خود آسیب می زنید. در ادامه ۱۶ روش برای تهیه رنگ موی طبیعی گیاهی بیان میکنیم.

به عبارتی هزینه ی مد روز بودن استایل خود را به قیمت آسیب زدن به موهای تان به جان می خرید. رنگ موهای خانگی یکی از ساده ترین راه حل ها برای خلاص شدن از شر مواد شیمیایی است. با این کار نه تنها از ورود مواد شیمایی مضر به موهایتان جلوگیری می کنید بلکه با مواد مغذی درون این رنگ موی طبیعی می توانید موهای تان را تغذیه کنید. پس بی معطلی به سراغ این ۱۷ فرمول های جادویی می رویم.

روش های تهیه رنگ موی طبیعی

۱-رنگ موی گیاهی با حنا

رنگ موی طبیعی با حنا تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

اولین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: حنا به طور گسترده ای به همراه دیگر خواص به عنوان رنگ مو استفاده می شود. حنای گیاهی اصل، همانی است که به موهای شما رنگ قرمز متمایل به قهوه ای می دهد. به حنای سیاه مواد شیمایی اضافه شده است و بنابراین همانند رنگ موهای شیمایی برای پوست و موی تان مضر می باشد.

پودر حنا را بردارید و با آب مخلوط کنید تا به حالت خمیری دربیاید. کل موهای خود را با این خمیر بپوشانید( البته اگر می خواهید حنای تان زودتر رنگ بدهد به مدت یک شب آن را با آب کم درون ظرفی سربسته بخوابانید). سرتان را با کلاه حمام بپوشانید و حداقل ۲ ساعت منتظر بمانید. سپس آن را با آب بشویید.

کاهش عمر باتری
مشاهده

۲-رزماری و مریم گلی

رنگ موی طبیعی با رزوماری و مریم گلی تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

دومین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: این رنگ موی خانگی به سادگی ساخته می شود اما دارای قدرت ترمیم جادویی برای برگرداندن رنگ طبیعی موهاست. ولی نیاز به کمی شکیبایی دارد چرا که ممکن است نتیجه ی آن بعد از چند هفته آشکار شود. برای درست کردن این رنگ نیاز به دم کشیده ی غلیظ رزماری و مریم گلی دارید. هر روز این ترکیب را روی موهای خاکستری خود بکشید تا سرانجام به نتیجه ی دلخواه تان برسید.

۳-رنگ موی گیاهی با چای ترش

رنگ موی گیاهی با چای ترش تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

سومین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: این راه حل مناسبی برای کسانی است که موهای قرمز دارند اما می خواهند تن رنگی موهایشان به قرمز تیره متمایل گردد. رنگ موی چای ترش از سه کیسه چای ترش در دو فنجان آب داغ تهیه می شود. منتظر بمانید تا سرد شود سپس آن را روی موهای خود ماساژ دهید. حدود ۳۰ دقیقه منتظر بمانید تا رنگ به خورد موها برود سپس آن را بشویید. سه بار در هفته این کار را انجام دهید تا موهای تان قرمز خوشرنگ شود.

۴-رنگ مو با چای سیاه

رنگ موی گیاهی با چای سیاه تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

چهارمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: آیا تا به حال استفاده از چای سیاه به عنوان رنگ مو از ذهن تان خطور کرده بود؟ احتمالا هرگز، اما این یکی از ساده ترین و آسان ترین روش ها برای تهیه ی رنگ موی خانگی است. البته این کار کمی زمان می برد اما ارزشش را دارد. راه حل های طبیعی برای تهیه رنگ مو همیشه مقداری زمان لازم دارند. برای تهیه ی رنگ موی چای سیاه تنها به مقداری چای سیاه غلیظ خوب دم کشیده نیاز دارید. هنگامی که سرد شد آن را روی موهای خود ماساژ دهید و تا ۳۰ دقیقه به حال خود رها کنید.

این ترکیب، رنگ موی طبیعی شما را تیره تر می کند برای مثال اگر رنگ موی شما خرمایی است آن را به قهوه ای تیره نزدیک می کند. این که چندبار در هفته این رنگ مو را استعمال کنید بستگی به رنگ موی شما و قابلیت رنگ پذیری آن دارد. معمولا استعمال دوبار در هفته توصیه می شود. این کار را تا زمانی که به رنگ مطلوب خود برسید ادامه دهید.

۵-آب چغندر و آب هویج

رنگ موی گیاهی با آب لبو و آب هویج تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

پنجمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: این رنگ موی خانگی باورنکردنی تن قرمز ملایمی روی موهای شما ایجاد می کند. مقدار برابری از آب هویج و آب چغندر(لبو) را مخلوط کنید و سپس روی موهای خود بمالید. اجازه دهید تا دو ساعت این دو ترکیب روی موهای شما بماند و سپس آن را با سشوار خشک کنید. این کار باعث تثبیت رنگ آن می شود سپس آن را بشویید.

تفاوت کراتین مو و بوتاکس مو
مشاهده

۶-ریشه ی ریواس برای موهای بلوند

رنگ موی گیاهی با ریشه ی ریواس تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

ششمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است:  رنگ موی خانگی تهیه شده از ریشه های ریواس یک رنگ طبیعی بالقوه است که قادر است رنگ طلایی شادابی را به موهای بلوند رنگ باخته برگرداند. شما می توانید با جوشاندن ۲ فنجان آب با ۳ قاشق سر پر از ریشه ی ریواس کوبیده شده به این فرمول جادویی دست پیدا کنید. هنگامی که این مخلوط جوشید شعله را کم کنید و به مدت ۱۵ دقیقه در حرارت کم نگهدارید. یک شب تمام آن را به حال خود رها کنید تا خوب رنگ بیندازد، روز بعد می توانید آن را استعمال کنید.

۷-تهیه ی رنگ موی گیاهی با قهوه

رنگ موی گیاهی با قهوه تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

هفتمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: قهوه دیگر موهبت طبیعی است که برای رنگ کردن نیز به کار می رود. قهوه ی غلیظ می تواند از درجه ی قرمزی موی قهوه ای متمایل به قرمز بکاهد. آن هایی که رنگ موی تیره ای دارند نیز می توانند از این رنگ مو بهره ببرند. بعد از شامپو زدن در حمام این ترکیب را روی سر خود ماساژ دهید و چند دقیقه ای صبر کنید تا رنگ بیندازد. نتیجه ی آن را به زودی مشاهده می کنید.

۸-رنگ موی گیاهی با میوه ی گل رز

رنگ موی گیاهی با میوه ی گل رز تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

هشتمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: میوه ی گل رز جدای از خواص دارویی گسترده  می تواند به عنوان یک رنگ موی طبیعی استفاده شود. گل رز رنگ موی قرمز  را تشدید می کند و رنگ موهای قرمز بانوان را درخشنده تر و خوشرنگ تر می کند.

برای این رنگ موی خانگی نیاز دارید تا یک فنجان از میوه ی خشک شده ی گل رز را با دو فنجان آب بجوشانید. هنگامی که سرد شد آن را روی موهای خود ماساژ دهید و حدود ۳۰-۴۰ دقیقه به حال خود رها کنید تا رنگ بیندازد سپس آن را شستشو دهید.

۹-چای بابونه و آب لیمو برای رنگ کردن موها

رنگ موی گیاهی با چای بابونه و آبلیمو تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

نهمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: اگرچه ممکن است این کار پروسه ی زمان بری باشد ولی موهای آسیب دیده ی شما را ترمیم می دهد و سبب روشن تر و براق تر شدن آن ها به طور طبیعی می شود. برای تهیه ی این رنگ مو سه فنجان چای بابونه(باید حتما غلیظ باشد) را با یک فنجان آب لیمو ترکیب کنید. سپس موهای خود را به این ترکیب آغشته کنید و در زیر نور خورشید بنشینید تا فرآیند روشن تر شدن موهای تان انجام شود. پس از آن موهای خود را آبکشی کنید. دو یا سه بار در هفته این رنگ مو را استعمال کنید تا به درجه ی روشنی دلخواه موی خود برسید.

دلایل خرید از فروشگاه آنلاین عطر
مشاهده

۱۰- رنگ موی طبیعی با برگ های چای سیاه و پوست درخت گیلاس

رنگ موی گیاهی با پوست درخت گیلاس و برگ چای تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

دهمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: این رنگ موی خانگی موهای خاکستری شما را به رنگ تیره ی اصلی موی خودتان برمی گرداند. برای تهیه ی آن سه فنجان آب را بگذارید بجوشد و به آن مقداری پوست درخت گیلاس و چندین برگ چای سیاه اضافه کنید و آن ها را بجوشانید تا عصاره ی شان در طول جوشیدن خارج شود. این ترکیب را روی بخش های خاکستری موهای خود بکشید. شما می توانید روزانه این ترکیب را استعمال کنید تا به نتیجه برسید. پس از آن هفته ای یک بار انجام دهید تا رنگ آن تثبیت شود.

۱۱-رنگ موی گیاهی با پوست گردو

تهیه ی رنگ موی طبیعی خانگی با پوست گردو تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

یازدهمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: مالیدن پوست گردو به رشته های مو روشی آسان برای رنگ کردن آن هاست اما اگر بخواهید به این شیوه کل موهای تان را رنگ کنید مطمئنا خیلی زمان می برد. پس می توانید برخی از آن ها را با پوست گردو رنگ کنید تا موهای هایلایت داشته باشید. روش دیگری نیز وجود دارد که در آن از پوست گردو برای رنگ کردن کامل موها و رسیدن به رنگ مویی جذاب و تحسین برانگیز استفاده می شود. برای این کار دو قاشق پودر پوست گردو را در سه فنجان آب در طول یک شب بخیسانید. بعد از گذشت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه شامپو زدن در حمام موهای خود با این ترکیب بشویید.

۱۲-رنگ موی گیاهی با ادویه جات

تهیه ی رنگ موی گیاهی خانگی با ادویه جات تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

دوازدهمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: احتمالا تعجب کردید نه؟ اما این یکی از موثرترین رنگ موها برای دست یافتن به رنگ موی قهوه ای و قهوه ای تیره می باشد. برای تهیه ی این رنگ مو یک فنجان آب بردارید. به آن نیم قاشق چای خوری بوته ی میخک و یک قاشق سرپر پودر دارچین و به همان اندازه پودر فلفل فرنگی شیرین اضافه کنید. سپس به خوبی آن ها را مخلوط کنید. موهای خود را با این ترکیب آغشته کنید تا به تن رنگی دلخواه تان دست یابید.

۱۳- رنگ موی گیاهی با گزنه، مریم گلی و رزماری

رنگ موی گیاهی خانگی با گزنه، مریم گلی و بابونه تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

سیزدهمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: این فرمول رنگ گیاهی باعث روشن شدن موهای تیره می شود. تهیه ی آن نیز مانند بقیه است. ابتدا دم نوش غلیظی از مواد بالا را تهیه کنید، آن را به موهای تان آغشته کنید، حدود نیم ساعتی صبر کنید سپس آن را بشویید.

آموزش کامل و تصویری آپدیت ویندوز 10
مشاهده

۱۴- رنگ موی طبیعی با ماست و عسل

رنگ موی گیاهی خانگی با ماست و عسل تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

چهاردهمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: در این روش علیرغم تغذیه ی موهای تان با ماست و عسل می توانید به طور طبیعی موهای تان را رنگ بدهید. برای تهیه ی این رنگ موی خانگی تقویت کننده نیاز دارید تا نیم فنجان ماس را با سه چهارم فنجان عسل مخلوط کنید. سپس با آن موهای سرتان را ماساژ دهید و اجازه دهید تا هشت ساعت بماند تا نتیجه بدهد.

۱۵-رنگ موی خانگی با گل همیشه بهار و بابونه

رنگ موی دست ساز طبیعی با گل همیشه بهار و بابونه تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

پانزدهمین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: این رنگ موی خانگی عالی برای روشن کردن موهای بور(بلوند) می باشد. برای این کار به نصف فنجان گل همیشه بهار و گل بابونه نیاز دارید که می توانید بسته به راحتی خودتان خشک یا تازه ی آن ها را تهیه کنید. یک لیتر آب را بگذارید بجوشد سپس این سبزی ها را درون آن بریزید. بعد از جوشیدن شعله را خاموش کنید و در همان حالت تا نیم ساعت بگذارید بماند تا عصاره ی گیاهان به خورد آب برود. این ترکیب را بعد از استعمال شامپو به صورت اسپری روی موهای تان بپاشید و بگذارید برای نیم ساعتی روی موهای تان بماند بعد از آن می توانید آن را بشویید یا این که تا هر وقت که خواستید بگذارید بماند.

۱۶-رنگ موی گیاهی با شاتوت و سرکه

رنگ موی گیاهی خانگی با شاتوت و سرکه تهیه ی رنگ موی طبیعی گیاهی

آخرین روش تهیه رنگ موی طبیعی بدین شرح است: این رنگ موی خانگی می تواند به موهای بور(بلوند) اندکی تن آبی کم رنگ اضافه کند. شما همچنین می توانید از این رنگ مو برای هایلایت کردن آبی موهای قهوه ای رنگ تان استفاده کنید. برای تهیه ی این فرمول به نیم فنجان سرکه، یک فنجان شاتوت و یک فنجان آب نیاز دارید. آن ها را به مدت ۵ دقیقه با یکدیگر بجوشانید سپس بگذارید سرد و غلیظ شوند. موهای خود را به طور منظم با این ترکیب بشویید تا به رنگ آبی دلخواه تان برسید.

با رنگ موهای طبیعی می توانید هم مطابق مد روز باشید و هم موهای سالمی داشته باشید. البته رنگ کردن طبیعی محدودیت هایی نیز دارد. برای مثال تا کنون هیچ رنگ طبیعی کشف نشده است که بتوانید با آن موهای خود را به رنگی صورتی فانتزی دربیاورید. با این حال گزینه های موجود رنگ های طبیعی می توانند خواسته های معمول شما را برآورده کنند.

توجه: این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس گردآوری شده.استفاده از آن برای اهداف غیر تجاری و با قید نام منبع بلامانع است.

filimo
خرید عطر و لوازم آرایشی بهداشتی
قیمت عالی
فروشگاه اینترنتی ایرانوس کاملترین مرجع تخصصی عطر و ادکلن و لوازم آرایشی بهداشتی در ایران است.