خانه » آرایشی » آرایش مناسب شاغلین و دانشجویان

آرایش مناسب شاغلین و دانشجویان

معمولا محیط کار با تمام محیط های که خانم ها حضور دارند بسیار متفاوت است از این رو و با توجه اهمیت این نوع محیط داشتن پیرایش و آراستگی بسیار مناسب الزامی است یکی از عوامل مهم زیبایی خانم ها، همان طور که گفتیم داشتن یک پوست سالم و روشن در کنار آرایشی بسیار ملایم و زیبا است اما در این بخش ما به بررسی این موضوع می پردازیم که چه مقدار آرایش برای حضور در محیط کاری مناسب است؟ آرایش شاغلین چگونه صورت می گیرد؟

همان طور که گفتیم نوع ارایش محیط کار با مهمانی و یا سایر مراسم ها می تواند بسیار متفاوت باشد از این رو بیشتر افراد یا آرایش نمی کنند و یا بیش از حد آرایش می کنند که ما در این بخش به بررسی میزان مناسب آن می پردازیم.

با توجه به نوع محیط کار نباید فراموش کنید که مناسب ترین آرایش برای این محیط ها داشتن آرایشی ملایم است از این رو بهتر است تا از سایه های رنگ روشن و خط چشم هایی ضخیم استفاده نکنید و از مداد چشم برای حالت دادن به چشم استفاده کنید پس نکته اول این است که شما از محصولاتی که زرق و برق دارند پرهیز کنید

مناسب ترین ابزار آرایشی برای آرایش شاغلین

 

مرطوب کننده دست

با توجه به اینکه دست ها بیشتر از سایر قسمت ها در معرض نور و مواد شیمیایی مختلف قرار می گیرند و امکان خشک شدن پوست ان ها زیاد است بهتر است تا همیشه از نرم کننده و مرطوب کننده های دست استفاده کنید دست های بدون چین و چروک می تواند حتی سن شما را نیز کمتر نشان دهد، در آرایش شاغلین این مرحله باید هر روز و مدام انجام شود.

 

کرم صورت و کرم پودر مناسب پوست

در آرایش شاغلین بهتر است قبل از استفاده از کرم پودر از کرم های مرطوب کننده صورت استفاده کنید تا علاوه بر نرم شدن پوست تان کرم پودر روی صورت تان ماسیده نشود. کرم پودر مهم ترین ابزار آرایش شاغلین است از این رو بسیاری از خانم ها ممکن است به علت کمبود وقت از آن چشم پوشی کنند اما فراموش نکنید که برای داشتن یک چهره زیبا و شاداب در محیط کار کرم پودر مناسب ترین روش است در صورتی که کرم خود را به خوبی و با دقت روی پوست بزنید کرم پودر برای ایجاد زیرسازی پوست انتخاب بهتری خواهد بود زیرا غلظت بیشتری دارد. اگر برای مالیدن کرم پودر از اسفنج استفاده کنید، بهتر است. زیرا  در تمام طول روز ظاهری زیبا و طبیعی ابزار آرایش صورت است خواهید داشت.

 

ضد آفتاب

آرایش شاغلین نباید محدود باشد ولی می تواند به مقدار کم تمام مراحل آرایش های مهمانی و … را در بر گیرد. قبل از آرایش چشم ها و لب مهم ترین کار استفاده از ضد آفتاب است استفاده از ضد آفتاب به فصل و زمان ربطی ندارد شما در هر فصلی از سال و در هر ساعتی می توانید که برای محافظت از پوست خودتان از ضد آفتاب استفاده کنید از این رو انتخاب یک ضدآفتاب خوب یکی از لوازم حیاتی برای داشتن پوست شاداب و جوان است. با توجه به این که  ضدآفتابی توانایی دفاع از پوست در برابر اشعه های مضر برای ۸ ساعت کاری را ندارد از این رو بهتر است تا حتی در محیط کار نیز هر ۴ ساعت یک بار ضدآفتاب روی پوست تان تمدید کنید، حتی اگر نور آفتاب چندانی در محل کارتان وجود ندارد شما با این کار پوستی شاداب را حتی در محیط کارتان خواهید داشت و خستگی کار در چهره شما تاثیری ندارد

 

نحوه آرایش چهره برای محیط کار

بهترین نوع آرایش شاغلین این گونه است که آرایش شما جیغ نباشد راز آرایش چهره در محل کار این است که چهره تان طبیعی به نظر برسد از این رو بهتر است تا از مواد آرایشی بدون چربی استفاده کنید.
استفاده از رژ های رنگ جیغ را کنار بگدارید و به جای آن رنگ های ملایم را انتخاب کنید. از آن جایی که رژ گونه ممکن است آرایشتان را غلیظ نشان دهد بهتر است از رژگونه استفاده نکنید

همیشه برای محیط کارتان آراسته و مرتب بروید یادتان باشد که داشتن آبرو های نامرتب، سبیل ها درآمده، لب های ترک خورده، ریشه های مو رنگ نشده، پوست صورت خشکی زده یا پر از جوش های ریز و درشت، نشان می دهد که شما حتی به خودتان نیز وقت نمی گذارید و این برای یک ارباب رجوع بسیار اهمیت دارد و مخاطب شما ناخودآگاه نتیجه می گیرد کسی که برای جسم خود ارزش و احترام قائل نیست، لابد از نظر حرفه ای هم قابل احترام گذاشتن نیست.

از طرف دیگر آرایش غلیظ و بسیار شلوغ نیز نوعی بی ارزش نشان دادن شخصیت است  و به طور یقین باید بگوییم که از ارزش شما به عنوان یک فرد حرفه ای کم می کند. این تصور را در مخاطب ایجاد می کند که شما کار را جدی نمی گیرید و به دنبال تفریح و برقرار کردن رابطه دوستانه هستید. از این رو و با توجه به اهمیت محیط کار بهتر است تا نوعی ارایش کنید که بسیار اراسته و منظم بر نظر بیایید نوع پوشش شما نیز در محیط کار مانند نوع ارایشتان نشان دهنده شخصیت واقعی شما است.

این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس گردآوری شده و استفاده از آن برای اهداف غیر تجاری و با قید نام منبع بلامانع است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

میکروبلدینگ

راهنمای کامل میکروبلدینگ

۵ / ۵ ( ۳ امتیاز ) اگر جزو طرفداران آراستگی ظاهری می باشید و …