خانه » راهنمای خرید » راهنمای خرید عطر خوب
راهنمای خرید عطر خوب

راهنمای خرید عطر خوب

راهنمای خرید عطر خوب
4.5 (90%) 2 رای

راههای متعددی برای تشخیص یک عطر خوب وجود دارد و اینکه چطور بوی واقعی یک عطر را درست تشخیص دهیم در این مطلب سعی میکنیم شما را با نکاتی در رابطه با انتخاب و خرید عطر خوب و خوشبو آشنا کنیم. یکی از روشهای پیش رو هنگام خرید عطر خوب می تواند استفاده از کاغذ تستر عطر باشد . برای اینکار کاغذ را به عطر آغشته کنید برای چند ثانیه تکان دهید اینکار را چند بار تکرار کنید چند لحظه منتظر بمانید تا بو تفکیک شود حالا میتوانید بوی واقعی عطر را تشخیص دهبد توجه کنید که هنگام بو کشیدن به صورت عمیق استشمام نکنید.

خرید این عطر

راهنمای خرید عطر خوب

راهنمای خرید عطر خوب

دانه قهوه

معمولا استفاده زیاد از دانه های قهوه موجود که برای شفاف سازی حس بویایی بکار برده میشود توصیه نمیشود چون اینکار اصطلاحا باعث خستگی بینی میشود و شما را در تشخیص بوها دچار تردید می کند. مالیدن عطر روی پوست نیز روشی خوب برای تشخیص بوی عطر است.

خرید این عطر

همچنین شما میتوانید یک نمونه از عطر مورد نظر خود تهیه کنید و به خانه ببرید و آنجا تست کنید به این صورت که شما باید در طول شبانه روز و در ساعات خاصی از عطر استفاده کنید تا به درک درستی از بوی عطر برسید اینکار را چند روز انجام دهید در صورت رضایت از بوی آن می توانید آن را بخرید.

خرید این عطر

ماندگاری عطر

در رابطه با ماندگاری بوی عطر یک مسئله وجود دارد و آن وزن مولکولی است. فرآیند ماندگاری بوی عطر شامل سه مرحله است وقتی عطر بر روی بدن اسپری می شود مولکولهای سبک تر در هوا پخش میشوند و به بینی میرسند پس از آن مولکولهای متوسط می مانند که بعد از مدتی از بین می روند و بوی عطر به مرور کمتر میشود در انتها مولکولهای سنگین تر مانده اند و به پوست چسبیده اند که پس از چندی از بین می روند و بوی عطر ناپدید میشود.

قیمت برای شما: ۷۱۰٬۰۰۰ تومان
مشاهده محصول و خرید
خرید این عطر

نکته دیگر در مورد تفاوت میان بوی عطر و بوی خوشبوکننده هاست. تفاوت این دو در غلظت آنهاست بدین صورت که معمولا عطرها دارای ۲۰% و خوشبوکننده ها ۱۰% غلظت می باشند. البته این تفکیک درصدی کاملا دقیق و صحیح نیست. در برخی موارد شما قادر خواهید بود که بوی این دو را از هم تشخیص دهید. بطور کل شما میتوانید بر حسب سلیقه و مقدار پولی که می خواهید هزینه کنید میان این دو یکی را انتخاب کنید.

نکات دیگر عطر

نکته دیگر دررابطه با استعمال عطر است و آن اینکه آیا اسپری شود بهتر است یا روی پوست مالیده شود؟ برای ماندگاری بیشتر معمولا روش دوم پیشنهاد میشود یکی از معایب اسپری کردن این است که معمولا در طول عمر یک اسپری حدودا ۵۰% عطر درهوا پخش میشود و از بین می رود.

راهنمای خرید عطر خوب

نکته حائـز اهمیت درباره عطر این است که اگر به درستی از آن نگهداری نشود بوی عطر به طرز عجیبی تغییر کند. ماندگاری بوی عطر با نحوه نگهداری آن رابطه مستقیم دارد. در نظر داشته باشید نــور و گــرما دشمن عطرهای شما هستند حتی الامکان عطر را از قرار دادن در مقابل نور مستقیم و گرما محافظت کنید. کمپانی های عطر سازی برای این مشکل راه حلی اندیشیده اند و آن ساخت شیشه عطر به صورت مات یا به رنگ سیاه است. این کار از برخورد مستقیم نور به مولکول های عطر جلوگیری میکند. یکی دیگر از راه حل های نگهداری عطر، قراردادن آن در یخچال است البته باید در قسمتی از یخچال باشد که از سبزیجات دور باشد!

چه کاری انجام دهیم تا بوی عطر ماندگارتر باشد؟

در پاسخ باید بگوییم که راه حل قابل قبولی وجود ندارد تنها میتوان گفت که میشود با استفاده منظم از عطر کاری کرد که بوی عطر ماندگارتر باشد. معمولا عطرهایی با غلظت بیشتر ماندگاری بالاتری نسبت به عطرهای رقیق تر دارند.

خرید این عطر

برخی افراد ممکن است بیش از حد از عطر استفاده کنند. دلایل بسیاری وجود دارد: برخی از روی عادت، بعضی دیگر به خاطر علاقه بسیار به این کار، برخی دیگر هم با بالا رفتن سن حس بویایی شان تعدیل یافته و ممکن است نتوانند به مانند دیگر افراد بوی عطر را بدرستی تمییز دهند.

عطرها معمولا بر اساس فصل ها طبقه بندی می شوند شما ممکن است یک عطر خاص در فصل بهار استفاده کنید و در تابستان عطری دیگر را و این تقریبا به سلیقه شما برمی گردد به طور معمول در بحث انتخاب عطر فصل یا به اصطلاح سیزن میتواند تاثیر داشته باشد.

خرید این عطر

یک رایحه خوب در هواپیما می تواند در کاهش اضطراب ناشی از پرواز به شما کمک کند یا در رستوران هنگام صرف غذا به باز شدن اشتها کمک کند. در کل بوی خوش عطر می تواند در تمام حالات زندگی انسان تاثیر مثبتی داشته باشد. در بحث نگهداری عطر این نکته مهم است که سعی کنید که جواهرات و عطر را در یک جا نگهداری نکنید. جواهرات تا حدودی می تواند روی عطر تاثیر بگذارد مثلا تا حدی باعث کدر شدن عطر میشود. امیدواریم نکاتی که گفته شد بتواند شما را در انتخاب و خرید عطر خوب کمک کند.

قیمت برای شما: ۱٬۶۲۰٬۰۰۰ تومان
مشاهده محصول و خرید
خرید این عطر

توجه مطلب خرید عطر خوب  در بخش تحریریه سایت ایرانوس تهیه شده است؛ کپی با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

رامون مولویزار

معرفی عطر مردانه رامون مولویزار مدل بلک گلد اسکین Black Goldskin

رامون مولویزار یک برند تولید عطر محدود اسپانیایی است که ایده اصلی آن بر مفاهیمی …