راهنمای خرید عطر خوب

راهنمای خرید عطر خوب

راههای متعددی برای تشخیص یک عطر خوب وجود دارد و اینکه چطور بوی واقعی یک عطر را درست تشخیص دهیم در این مطلب سعی میکنیم شما را با نکاتی در رابطه با انتخاب و خرید عطر خوب و خوشبو آشنا کنیم. یکی از روشهای پیش رو هنگام خرید عطر خوب می تواند استفاده از کاغذ تستر عطر باشد . برای اینکار کاغذ را به عطر آغشته کنید برای چند ثانیه تکان دهید اینکار را چند بار تکرار کنید چند لحظه منتظر بمانید تا بو تفکیک شود حالا میتوانید بوی واقعی عطر را تشخیص دهبد توجه کنید که هنگام بو کشیدن به صورت عمیق استشمام نکنید.

Product query unexpected return: Internal Server Error

راهنمای خرید عطر خوب

راهنمای خرید عطر خوب

دانه قهوه

معمولا استفاده زیاد از دانه های قهوه موجود که برای شفاف سازی حس بویایی بکار برده میشود توصیه نمیشود چون اینکار اصطلاحا باعث خستگی بینی میشود و شما را در تشخیص بوها دچار تردید می کند. مالیدن عطر روی پوست نیز روشی خوب برای تشخیص بوی عطر است.

Product query unexpected return: Internal Server Error

همچنین شما میتوانید یک نمونه از عطر مورد نظر خود تهیه کنید و به خانه ببرید و آنجا تست کنید به این صورت که شما باید در طول شبانه روز و در ساعات خاصی از عطر استفاده کنید تا به درک درستی از بوی عطر برسید اینکار را چند روز انجام دهید در صورت رضایت از بوی آن می توانید آن را بخرید.

Product query unexpected return: Internal Server Error

ماندگاری عطر

در رابطه با ماندگاری بوی عطر یک مسئله وجود دارد و آن وزن مولکولی است. فرآیند ماندگاری بوی عطر شامل سه مرحله است وقتی عطر بر روی بدن اسپری می شود مولکولهای سبک تر در هوا پخش میشوند و به بینی میرسند پس از آن مولکولهای متوسط می مانند که بعد از مدتی از بین می روند و بوی عطر به مرور کمتر میشود در انتها مولکولهای سنگین تر مانده اند و به پوست چسبیده اند که پس از چندی از بین می روند و بوی عطر ناپدید میشود.

Product query unexpected return: Internal Server Error

نکته دیگر در مورد تفاوت میان بوی عطر و بوی خوشبوکننده هاست. تفاوت این دو در غلظت آنهاست بدین صورت که معمولا عطرها دارای ۲۰% و خوشبوکننده ها ۱۰% غلظت می باشند. البته این تفکیک درصدی کاملا دقیق و صحیح نیست. در برخی موارد شما قادر خواهید بود که بوی این دو را از هم تشخیص دهید. بطور کل شما میتوانید بر حسب سلیقه و مقدار پولی که می خواهید هزینه کنید میان این دو یکی را انتخاب کنید.

معرفی 5 عطر لاگوست زنانه برای خانم های شیک پوش
مشاهده

نکات دیگر عطر

نکته دیگر دررابطه با استعمال عطر است و آن اینکه آیا اسپری شود بهتر است یا روی پوست مالیده شود؟ برای ماندگاری بیشتر معمولا روش دوم پیشنهاد میشود یکی از معایب اسپری کردن این است که معمولا در طول عمر یک اسپری حدودا ۵۰% عطر درهوا پخش میشود و از بین می رود.

راهنمای خرید عطر خوب

Product query unexpected return: Internal Server Error

نکته حائـز اهمیت درباره عطر این است که اگر به درستی از آن نگهداری نشود بوی عطر به طرز عجیبی تغییر کند. ماندگاری بوی عطر با نحوه نگهداری آن رابطه مستقیم دارد. در نظر داشته باشید نــور و گــرما دشمن عطرهای شما هستند حتی الامکان عطر را از قرار دادن در مقابل نور مستقیم و گرما محافظت کنید. کمپانی های عطر سازی برای این مشکل راه حلی اندیشیده اند و آن ساخت شیشه عطر به صورت مات یا به رنگ سیاه است. این کار از برخورد مستقیم نور به مولکول های عطر جلوگیری میکند. یکی دیگر از راه حل های نگهداری عطر، قراردادن آن در یخچال است البته باید در قسمتی از یخچال باشد که از سبزیجات دور باشد!

چه کاری انجام دهیم تا بوی عطر ماندگارتر باشد؟

در پاسخ باید بگوییم که راه حل قابل قبولی وجود ندارد تنها میتوان گفت که میشود با استفاده منظم از عطر کاری کرد که بوی عطر ماندگارتر باشد. معمولا عطرهایی با غلظت بیشتر ماندگاری بالاتری نسبت به عطرهای رقیق تر دارند.

Product query unexpected return: Internal Server Error

برخی افراد ممکن است بیش از حد از عطر استفاده کنند. دلایل بسیاری وجود دارد: برخی از روی عادت، بعضی دیگر به خاطر علاقه بسیار به این کار، برخی دیگر هم با بالا رفتن سن حس بویایی شان تعدیل یافته و ممکن است نتوانند به مانند دیگر افراد بوی عطر را بدرستی تمییز دهند.

معرفی 5 عطر مردانه اگنر خوشبو
مشاهده

عطرها معمولا بر اساس فصل ها طبقه بندی می شوند شما ممکن است یک عطر خاص در فصل بهار استفاده کنید و در تابستان عطری دیگر را و این تقریبا به سلیقه شما برمی گردد به طور معمول در بحث انتخاب عطر فصل یا به اصطلاح سیزن میتواند تاثیر داشته باشد.

Product query unexpected return: Internal Server Error

یک رایحه خوب در هواپیما می تواند در کاهش اضطراب ناشی از پرواز به شما کمک کند یا در رستوران هنگام صرف غذا به باز شدن اشتها کمک کند. در کل بوی خوش عطر می تواند در تمام حالات زندگی انسان تاثیر مثبتی داشته باشد. در بحث نگهداری عطر این نکته مهم است که سعی کنید که جواهرات و عطر را در یک جا نگهداری نکنید. جواهرات تا حدودی می تواند روی عطر تاثیر بگذارد مثلا تا حدی باعث کدر شدن عطر میشود. امیدواریم نکاتی که گفته شد بتواند شما را در انتخاب و خرید عطر خوب کمک کند.

Product query unexpected return: Internal Server Error

توجه مطلب خرید عطر خوب  در بخش تحریریه سایت ایرانوس تهیه شده است؛ کپی با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

filimo
خرید عطر و لوازم آرایشی بهداشتی
قیمت عالی
فروشگاه اینترنتی ایرانوس کاملترین مرجع تخصصی عطر و ادکلن و لوازم آرایشی بهداشتی در ایران است.