خانه » راهنمای خرید » عوامل موثر در انتخاب عطر
عوامل موثر در انتخاب عطر

عوامل موثر در انتخاب عطر

مثل انتخاب یک لباس، عوامل موثر در انتخاب عطر نیز وجود دارد. همانطور که در انتخاب لباس به دنبال رنگی هستید که به خوبی با رنگ پوست و تیپ شما هماهنگ باشد. در انتخاب عطر هم باید دنبال عطری باشید که به خوبی نشان دهنده ی شخصیت شما باشد و با حالات و روحیات شما مچ باشد. همان طور که با تغییر فصول لباس های شما و ضخامت آن ها تغییر می کند هر فصل عطر مخصوص به خود را دارد که با ویژگی های آن فصل مطابقت دارد.

همانطور که هر لباسی را نمی توان در هر جایی پوشید و هر مکان و موقعیتی لباس متناسب با خودش را دارد عطرها هم متناسب با موقعیت ها و مکان هایی که در آن قرار دارید باید انتخاب شوند. در این مقاله عوامل تاثیرگذار در انتخاب عطر نظیر موقعیت ها، ویژگی های شخصی، تغییر فصول و رنگ مو و پوست بررسی می شود.

عوامل موثر در انتخاب عطر

عوامل موثر در انتخاب عطر: موقعیت ها

مثل انتخاب لباس برای موقعیت های مختلف عوامل موثر در انتخاب عطر نیز مختلف می باشد. به یاد داشته باشید که عطرهای قوی تر برای خارج از منزل و یا شب مناسب هستند در صورتی که عطرهای ملایم تر برای مکان هایی چون سرکار و مدرسه و دانشگاه مناسب است. عطرهای قوی تر مناسب موقعیت های رسمی است در حالی که برای محل کار که شما چند روز هفته را در آن می گذرانید زیاد مناسب نیست.

همچنین در مناسبت های رسمی عطرهایی که در خانواده ی عطرهای آروماتیک (Fougère) قرار می گیرند مناسب هستند. در حالی که در خوشگذرانی های کنار سواحل دریا عطری از خانواده ی روایح آبی (Marine) مناسب است. همیشه عطر را روی پوست تان و روی نبض دست تان تست کنید زیرا عطرها در بدن های مختلف بوی متفاوتی از خود پخش می کنند.

عوامل موثر در انتخاب عطر: ویژگی های شخصی

عطرهای متفاوت با تیپ های شخصی متفاوتی هماهنگ می شوند. مردان پرماجراچو که در محیط ورزشی کار می کنند یا چیزی شبیه آن، عطرهایی که در دسته ی آبی (Marine) قرار می گیرد مناسب آن هاست. در حالی که مردانی پیچیده و پرمشغله که اغلب در میهمانی ها و روادید فرهنگی حضور دارند و شغل شان مرتبط با محیط های آکادمیک یا شبیه آن است بهتر است از عطرهایی با خانواده آروماتیک (Fougère) استفاده کنند.

مردانی که شخصیت خلاق دارند و همیشه دوست دارند متفاوت از بقیه باشند عطرهایی از خانواده مدیترانه ای(chypre)، گلی، شرقی مناسب است. برای مردانی که به پیاده روی، کوهنوری، دوچرخه سواری یا رفتن به بازی چوگان علاقه مند هستند عطرهایی حاوی ترکیبات میوه و مرکبات یک گزینه ی ایده آل است.

یک روش عجیب نیز برای این که بدانید چه عطری مناسب شخصیت شماست وجود دارد و  آن استفاده از طالع بینی عناصر است(همانطور که می دانید بر اساس یک باور قدیمی جهان از چهار عنصر آب، آتش، خاک و هوا تشکیل شده است).

عوامل موثر در انتخاب عطر طالع بینی عناصر و انتخاب عطر

طالع بینی عناصر

علامت آتش : فروردین ، مرداد ، آذر

علامت هوا : خرداد ، مهر ، بهمن

علامت خاک : اردیبهشت ، شهریور ، دی

علامت آب : تیر ، آبان ، اسفند

برای افرادی که علامت آن ها  آتش است عطرهای شرقی و تند مناسب هستند در حالی که برای افراد با علامت خاک عطرهای حاوی مشک و گل مناسب هستند و عطرهایی که در دسته ی آبی (Marine) هستند مناسب افرادی با علامت آب است. و عطرهای مرکبات برای افرادی با علامت هوا مناسب است.

این یک نظریه ی مشهور است که افراد عطرها را بر اساس خاطرات شان انتخاب می کنند. بنابراین چند نمونه ی عطر را تست کنید و ببینید کدام یک از آن ها شما را به خاطرات خوش گذشته می برد. و مطئن شوید که این بو برای شما افسرده کننده و یادآور خاطرات غم انگیز نباشد. همچنین بعد از بوییدن هر عطر کمی تامل کنید و سپس دوباره به تست عطر بعدی بپردازید همانطور که شما اگر عسل بخورید و بعد از آن لواشک بخورید ترشی لواشک را به دلیل امتزاج مزه ها کمتر احساس می کنید . در انتخاب عطر نیز بوهای مختلف با یکدیگر مخلوط می شوند و اثر یکدیگر را کم و زیاد می کنند.

عطرها و رنگ پوست و مو

یک واقعیت جالب و شناخته شده در انتخاب عطر توجه به رنگ پوست و موی شماست که یک راه جذاب و کاربردی است. هر چه قدر مقدار ملانین پوست شما بیشتر باشد پوست شما تیره تر است. و هر چه پوست شما ملانین بیشتری داشته باشد پوست شما چرب تر است. پس عطرهای حاوی مشک و چوب بهترین گزینه برای افرادی با پوست تیره است.

بریتانیایی ها معمولا پوست روشن دارند و رایحه مناسب این افراد عطرهای میوه ای یا مرکبات است.

افراد بور معمولا پوست روشن و خشک دارند که برای این افراد عطرهایی با رایحه ی گل توصیه می شود.

اگر شما موهای تان را رنگ بزنید این تن پوست شما را عوض نمی کند. البته عطرها را نباید روی موهایتان استعمال کنید چرا که ممکن است ترکیبات مضری داشته باشد که به موهای تان آسیب بزند. اما اگر می خواهید موهای خوشبویی داشته باشید روی برس عطر را اسپری کنید و چند دقیقه صبر کنید تا ترکیباتی مضر آن یعنی الکل ها و…از آن تبخیر شود سپس با این برس موهای تان را شانه بزنید.

عطرها و تغییر فصول

عوامل موثر در انتخاب عطر عطرها و تغییر فصول

عوامل موثر در انتخاب عطر فصول سال نیز است. عطرهایی با رایحه گل یا میوه برای فصل های بهار و تابستان مناسب هستند. برای روزهای گرم تابستانی عطرهایی با روایح آبی و یا مرکبات بهترین هستند. عطرهایی با بوی شدید در تابستان ممکن است با بوی عرق ترکیب شود و بوی آن را بد کند.

روایح مرکبات و آب  احساس خنکی به شما می دهد که در تابستان بسیار ایده آل است. عطرهایی با رایحه ی تندتر برای فصل پاییز مناسب است در حالی که برای زمستان عطرهایی که در خانواده شرقی قرار دارند بهترین گزینه هستند.

توجه: استفاده از مطلب عوامل موثر در انتخاب عطر سایت ایرانوس برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

همه ی راه های درمان سلولیت

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) درمان سلولیت باید در سن های پایین تر …