خانه » پوست » تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی
تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

بدون شک این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که پوست یکی از مهم ترین عامل ها برای زیبایی ظاهری و سلامت فیزیکی انسان می باشد. به همین خاطر رعایت چند سری نکات کلی در این زمینه می تواند به شما کمک کند تا تقویت پوست را به نحو احسن انجام داده و به زیبایی و طراوت دلخواه پوست خود برسید.

این نکته را نباید فراموش کرد که در صورت زیاده روی و استفاده ی بیش از حد از این موارد و یا داروهای مراقبتی پوست، نه تنها آن را تقویت نکرده بلکه در مواردی به آن آسیبی جدی نیز وارد می کنید. یکی از مهم ترین نکات تقویت پوست، مراقبت فصلی از پوست می باشد. با مرور زمان و آمدن فصل سرما، مراقبت هایی که می بایست برای داشتن پوست زیبا انجام می دادی، در این فصول کمی متفاوت خواهد بود. با شروع فصل سرما و تغییرات زمانی و از طرفی جوی در این فصول، اقدامات موردنظر نیز برای تقویت پوست و زیبایی آن کمی تغییر می کند.

قیمت برای شما: ۴٬۱۹۰٬۰۰۰ تومان
مشاهده محصول و خرید
خرید این عطر

به همین خاطر در این مقاله قصد داریم تا چند روش و اقدامات کلی برای تقویت پوست و رسیدن به زیبایی ظاهری مناسب انجام دهید. این روش های درمانی و مراقبتی همگی مورد تایید و پذیرش متخصص های زبده ی پوست و زیبایی می باشد. رعایت این سری نکات برای تقویت پوست و حتی تغییر در برنامه های مراقبتی شما می تواند تاثیر مثبتی در تقویت پوست و زیبایی آن باشد.

در این مطلب به موضوعات زیر در خصوص تقویت پوست اشاره خواهیم داشت:

  • استفاده از ویتامین C به همراه رتینول
  • مصرف غذاهای فصلی
  • حفظ رطوبت پوست
  • ماساژ صورت

استفاده از ویتامین C به همراه رتینول را در دستور کار خود قرار دهید:

همان طور که به آن اشاره شد روش های مراقبتی برای تقویت پوست و حفظ طراوت و زیبایی آن موضوعی است که در فصل تابستان کمی متفاوت تر از فصول سرد سال می باشد. به عنوا مثال یکی از مهم ترین مواردی که در تقویت پوست در زمستان باید به آن اشاره کرد استفاده از ویتامین C می باشد.

تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

رتینول عنصری مناسب برای استفاده و تقویت پوست در تابستان نیست زیرا پوست را نسبت به خورشید و اشعه های خطرناک و مضر پوست بسیار حساس می کند. از طرفی در فصول سرد سال رتینول به جای ویتامین C می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد زیرا این عامل به خودی خود می تواند بعث شادابی و تقویت پوست گردد و به شما پوستی نرم، صاف و شاداب را هدیه دهد. البته استفاده از کرم های ضدآفتاب را نیز در دستور کار خود قرار دهید. این عوامل می تواند در تقویت پوست به شما در فصل پاییز و زمستان کمک کند.

 

 

غذاهای فصلی پاییز و زمستان می تواند در تقویت پوست بسیار تاثیرگذار باشند:

مطمینا هر کشوری بسته به فرهنگ و سلیقه ی کلی مردم آن کشور، غذاهای محلی و فصلی خاصی دارد. با توجه به این موضوع بدون شک غذاهای فصلی بسیار مناسبی وجود دارند که بر اساس نیازهای بدن و شرایطی که افراد در آن زندگی می کنند، طبخ و مورد استفاده قرار می گیرد.

تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

بدون شک این غذاها با شرایط جوی و فصلی محل زندگی افراد مطابقت دارد و با استفاده از این غذاها می توان مواد مغذی مورد نیاز در آن فصل را به دست آورد. به عنوان مثال در فصل های پاییز و زمستان میوه ها و صیفی جات متعددی مانند کلم برگ، کدو تنبل، سیب زمینی شیرین، کلم بروکلی و…مورد استفاده قرار می گیرند که این ها دارای آنتی اکسیدان و منابع غنی سرشار از ویتامین ها هستند. مصرف این قبیل موادغذایی در فصول سرد سال می تاوند اقدامی هوشمندانه برای تقویت پوست شما به حساب آید. این مواد غذایی می توانند نقش یک سم زدا را نیز در پوست و بدن شما ایفا کنند که برای تقویت پوست بسیار مناسب و تاثیرگذار می باشند.

خرید این عطر

حفظ رطوبت پوست؛ برگ برنده ی تقویت پوست:

بدون شک این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که با گذر زمان و سرد شدن هوا، میزان رطوبت کاهش پیدا می کند. هنگامی رطوبت جو به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند، لایه های بیرونی پوست نیز رطوبت بسیار زیادی را از دست می دهد. این خشکی می تواند به منزله ی حساس شدن و ملتهب شدن آن برای به وجود آمدن آسیب های بعدی است.

تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

برای حفظ رطوبت و تقویت پوست می توانید از کرم های شب و یا حتی سرم های حاوی روغن های مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده از ماسک های رطوبت رسان مانند هیالورونیک اسید می تواند در تقویت پوست شما کمک بسیار زیادی کند. از طرفی نیز دستگاه های بخور در محیط نیز می تواند به جبران میزان رطوبت از دست رفته برای پوست شما باشد.

استحمام صحیح در تقویت پوست تاثیر دارد؛ آن را جدی بگیرید:

حمام با آب داغ می تواند عاملی منفی برای تقویت پوست و خشک شدن آن باشد. این اقدام  می تواند باعث از بین رفتن چربی های طبیعی پوست و خشک شدن آن شود. حمام با آب داغ نیز باعث کاهش سطح انرژی بدن نیز می شود اما حمام با آب داغ می تواند سیستم لنفاوی بدن را تقویت کرده و از طرفی به شادابی و تقویت پوست شما کمک شایانی کند.

تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

لایه برداری پوست در فصول سرد سال را حتما امتحان کنید:

در فصل تابستان به دلیل وجود اشعه های مضر خورشید، لایه برداری پوست توصیه نمی شود زیرا این موضوع باعث  حساس تر شدن پوست نسبت به اشعه های مضر خورشید و نور ان می شود. در فصول سرد سال لایه برداری می تواند اقدامی هوشمندانه باشد زیرا به خودی خود باعث لایه برداری سلول ها و منافذ مرده پوست می شود. روش های طبیعی و شیمیایی نیز برای این موارد وجود دارد. به عنوان مثال استفاده از پیلینگ های شیمایی به طور عمیق پوست و لایه های مرده آن را پاکسازی می کند. بهتر است ب توجه به جنس پوست خود یک روش مناسب برای لایه برداری را انتخاب کرده و آن را به طور مرتب انجام دهید.

تخلیه سیستم لنفاوی را حتما برای تقویت پوست خود انجام دهید:

بدون شک خستگی سیستم لنفاوی بدن یکی از مواردی است که در خستگی و از دست دادن شادابی پوست بسیار تاثیرگذار است. خستگی سیستم لنفاوی را می توان با کدر شدن پوست، چروک های سطحی و آکنه حس کرد.

خرید این عطر

تخلیه سیستم لنفاوی نه تنها باعث از بین رفتن این قبیل چین و چروک ها می شود بلکه خود نیز جزو یکی از ورزش های پوستی مناسب قلمداد می شود. با یک برس ساده می توان سیستم لنفاوی را تخلیه کرد. این کار را می توان به راحتی و بعد از استحمام با کشیدن برس بر روی بدن انجام داد. با یک برس خشک مناسب از پا تا قلب شروع به کشیدن کنید. این کار می تواند در تقویت پوست و رسیدن به شادابی دلخواه پوست به شما کمک بسیار زیادی کند.

ماساژ صورت تاثیر مثبتی در تقویت پوست دارد:

بدون شک فصل تابستان و تابش مستقیم اشعه های آن اثیرات منفی بر روی پوست شما خواهد گذاشت. اگر در تابستان برنامه ای برای ماساژ  پوست صورت خود نداردف این کار را می توانید در فصول سرد سال مانند پاییز انجام دهید. این کار با مرور زمان آسیب های ناشی از عدم مراقبت صحیح از پوست شما در تابستان را جبران کرده و به میزان قابل توجهی تقویت پوست شما را به نحو احسن انجام خواهد داد. خود فرد می تواند با ماسک های تقویت کننده و با رعایت چند سری نکات ماساز مورد نظر را انجام دهد اما ماساژ صورت در کلینیک ها و سالن های زیبایی حرفه ای نیز انجام می گیرد.

تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

رطوبت رسانی به موها را در روزهای آخر هفته ها انجام دهید:

بدون شک در فصل های سرد سال به دلیل از دست دادن میزان رطوبت پوست، میزان آسسیب پذیری و شکنندگی موها نیز افزایش پیدا می کنند. اگر در تابستان در معرض نور خورشید و اشعه های خطرناک آن بوده اد، بهتر است رطوبت رسانی به پوست و تقویت پوست را شروع کنید. به شما توصیه می شود که رطوبت رسانی و تقویت پوست را در روزهای آخر هفته انجام دهید زیرا این موضوع باعث براق و خوش حالت شدن موها در طول روز یک هفته می شود.

تقویت پوست و روش های درمانی مناسب برای طراوت و زیبایی

چک آپ کلی پوست را برای جلوگیری از بیماری را در دستور کار خود قرار دهید:

همانطور که به کرار در این مقاله به آن اشاره شد به دلیل قرار گرفتن انسان در معرض نور خورشید و اشعه های آن، بهتر است تا یک پزشک متخصص پوست شما را معاینه کرده و اقدامات لازم برای تقویت پوست شما را به نحو احسن انجام دهد تا از آسیب های جدی به پوست شما جلوگیری شود.

بازبینی و بررسی روش های مراقبتی برای تقویت پوست نیز بسیار حیاتی است:

تقویت پوست و مراقبت از آن یکی از مواردی است که به راحتی شدنی نیست. برای رسیدن به پوستی زیبا و سالم می بایست با برنامه عمل کرد. آن دسته از افرادی که می خواهند پوستی زیبا و جذاب داشته باشند می بایست هر چند وقت یک بار روش های مراقبتی از پوست خود را مورد بررسی و بازیابی انجام دهند. یک برنامه ریزی مناسب برای تقویت پوست شما زمانی کارایی دارد که بر اساس نیاز پوستی شما طراحی شده باشد. اگر قصد بررسی و بازبینی روش های مراقبتی پوست خود را دارید، فصل پاییز می تواند گزینه ی مناسبی برای این موضوع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

کاهش چین و چروک صورت با تمرین

تمرین برای رفع چین و چروک صورت ، به پوست کمک می‌کند تا حالت کشسانی …