خانه » آموزشی » روش صحیح اصلاح صورت با ژل اصلاح

روش صحیح اصلاح صورت با ژل اصلاح

اصلاح با ژل اصلاح را چقدر می شناسید؟ زمانی که صحبت از اصلاح است، شما دو گزینه دارید: مرطوب و یا خشک. هر دوی آن‌ها عملی هستند اما ممکن است به خاطر راحتی، قیمت، و یا سهولت استفاده، یکی را بهتر از دیگری پیدا کنید. اصلاح مرطوب سنتی است و شامل آب‌گرم و فوم، علاوه بر اصلاح واقعی است. با این که این کار می‌تواند وقت گیرتر باشد اما مقدار پوسته‌پوسته شدن آن بهتر است چون تیغ تا جایی که ممکن است نزدیک به سطح پوست شما باقی می‌ماند. در هنگام استفاده از روش اصلاح مرطوب ضریب خطر بسیار بالاتری وجود دارد زیرا شما از تیغه به جای ماشین ریش تراش استفاده می‌کنید. ‌

اصلاح خشک معمولاً با یک ریش تراش؛ به عنوان یک جایگزین بدون دردسر انتخاب می‌شود. از آنجایی که نیازی به آب و خمیر ریش نیست، می‌توانید به راحتی و به سرعت صورت خود را بتراشید. متاسفانه، اصلاح خشک آن دقت و ظرافت را قربانی می‌کند و شما ممکن است در برخی از سطوح پوستتان پس مانده‌های ته ریش را ببینید. ریش تراش هرگز قادر نخواهد بود موهای شما را به طور کامل اصلاح کند اما در عوض این نقص، شما در کل فرآیند را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر انجام خواهید داد. روش اصلاح شما در نهایت به اولویت شخصی شما برمیگردد. هیچ روش درست یا غلطی وجود ندارد، پس انتخاب کنید چه چیزی برای شما مهم‌تر است و به سراغ آن بروید. ‌

پیشنهاد ویژه برای شما

 

ابزار اصلاح با ژل اصلاح

  • کرم صلاح

خمیر ریش به شما یک روکش سفید لوکس در کل صورت می‌دهد که نماد عمومی شروع به اصلاح است! از آنجا که خمیر ریش بسیار غلیظ است، به ریش شما می‌رسد و به شما کمک خواهد کرد تا اصلاح کنید. علاوه بر این، خمیر ریش‌ها در واقع در انواع مختلفی از عطرها و رایحه‌ها برای یک تجربه واقعاً همه‌جانبه وجود دارند. برای آن‌هایی که از فرآیند اصلاح پوست واقعاً لذت می‌برند، استفاده از خمیر ریش بسیار توصیه می‌شود. کسانی که فقط دوست دارند عمل روزانه خود را انجام دهند، قطعاً باید این گزینه زمان بر را کنار بگذارند. ‌

اصلاح با ژل اصلاح

  • فوم اصلاح

فوم اصلاح یک جایگزین خوب برای خمیر ریش است چون در یک قوطی آماده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن‌هایی که هنوز خواستار تجربه‌ای کامل اما کم زمان هستند، این راه را یک راه‌حل مناسب می‌یابند. با این حال، اگر پوست حساسی دارید، باید از فوم‌ها دوری کنید چون آن‌ها می‌توانند شامل پیشرانه‌ها و مواد شیمیایی مختلف باشند. هم چنین فوم یک ماده سازگار با محیط‌زیست نیست چون مقدار زیادی مواد شیمیایی در طول استفاده از آن آزاد می‌شوند. ‌

اصلاح با ژل اصلاح

  • ژل اصلاح

استفاده از ژل یک ابزار عالی بین خمیر ریش و فوم است؛ زیرا شما می‌توانید ببینید که تیغ به کجا می‌رود و این کار سبک کردن موهای صورت شما را آسان‌تر می‌کند. ‌ استفاده از این ژل و حالت دادن موهای صورت با آن آنقدر راحت است که بعد از هر زمانی پس از اصلاح می‌توانید از خانه خارج شوید! ایراد ژل این است که امن نیست و با تیغ‌های صاف سازگاری ندارد.

پیشنهاد ویژه برای شما
  • افتر شیو

افتر شیو یک محصول مایع است که حاوی ماده ضد عفونی‌کننده است که برای اصلاح پوست به کار می‌رود. استفاده از آن اختیاری است اما به شدت توصیه می‌کنیم که از آن برای حفاظت از التهاب پوست استفاده کنید. پوست شما ممکن است بعد از اینکه چندین بار تیغه را روی آن می‌کشید آسیب جدی ببیند. افتر شیو نه تنها به بازیابی کمک خواهد کرد، بلکه به پوست شما بوی خوش و احساس نرمی می‌بخشد.

  • اصلاح کردن

خب، اکنون که روش های خود را مرتب کرده‌اید ، اجازه دهید در مورد اصلاح با ژل اصلاح صحبت کنیم. تمام فوم‌ها و ژل‌ها و روغن‌ها ممکن است برای کسی که فقط می‌خواهد سریع خود را اصلاح کند ، بسیار گیج کننده و ترسناک باشد. با این حال ، هنگامی که محصولات و روش‌های خود را پیدا کنید ، کل فرایند اصلاح کردن می‌تواند در عین حال بسیار آسان و رضایت بخش باشد. برای اصلاحی آسان این ۱۳ مرحله را دنبال کنید:

اصلاح با ژل اصلاح

۱. در اولین قدم اصلاح با ژل اصلاح با شستشوی صورت پوست‌های مرده را از بین ببرید و دوش آب‌گرم بگیرید تا از سلول‌های مرده پوست خلاص شوید و موهای صورت خود را مرطوب و نرم نگه دارید. یک حوله گرم نیز مانند دوش آب گرم عمل می‌کند.

۲. اگر رشد اندک روزانه دارید از روغن پیش از اصلاح برای اصلاحی نرم استفاده کنید.

۳. با یک کرم، فوم یا ژل اصلاح صورت خود را بپوشانید (مقدار زیاد استفاده کنید و مطمئن شوید که کل صورتتان را بپوشاند)

۴. نهایت دقت را در زمان اصلاح با ژل اصلاح به کار ببرید چرا که تیغه تیزی را مقابل صورتتان به دست دارید.

۵. بهترین زاویه برای تیغ بین ۳۰ تا ۴۵ درجه است تا ایمنی و اثربخشی را به حداکثر برساند.

۶. با دستی که مسلط هستید تیغ را نگه دارید، حرکات چرخشی رو به پایین ایجاد کرده و تا جایی که ممکن است فشار کمی وارد کنید.

۷. به منظور جلوگیری از بریدن صورتتان در جهت رویش موها اصلاح کنید.

پیشنهاد ویژه برای شما

۸. ممکن است بخاطر احساس نرمی بخواهید بر خلاف جهت رویش موها اصلاح کنید اما دقیقاً خلاف آن را توصیه می‌کنیم چرا که می‌تواند باعث آسیب‌های جدی و رشد موهای زاید شود.

۹. اگر احساس می‌کنید بعد از چندین بار کشیدن تیغ روی صورت باز هم کافی نیست، اصلاح از یک پهلو روی تارهای مو را امتحان کنید.

۱۰.انتظار نداشته باشید که با یک حرکت تمام موها را بتراشید بخصوص اگر ریش داشته باشید.

۱۱. هدف کاهش تدریجی ریش است تا بتوانید از خارش پوست جلوگیری کنید.

۱۲. کف صابون را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست خود را ببندید.

۱۳. کمی مایع پس از اصلاح با ژل اصلاح به انتخاب خود روی پوستتان بمالید و کار تمام شد!

 

مراحل اصلاح با ژل اصلاح

مرحله ۱

آبرسان

اول، برای کمک به حداقل رساندن لک‌ها، بریدگی‌ها و سوزش‌ها در هنگام اصلاح با ژل اصلاح، هیدراته کنید. توصیه می‌کنیم بلافاصله بعد از دوش گرفتن یا حتی در حمام صورت خود را اصلاح کنید. آبرسانی موهای شما را نرم می‌کند و باعث می‌شود راحت‌تر تیغ ببرد. برای از بین بردن چریس، گرد و غبار و لایه مرده پوست از اسکراب صورت یا شستشوی پوست استفاده کنید و پوست خود را برای اصلاح راحت آماده کنید.

مرحله ۲

خمیر ریش را اعمال کنید.

ژل اصلاح یا کف آن را بمالید و آن را در همه جا پخش کنید تا به هیدراته شدن مو ها، سر خوردن راحت تیغ و همچنین در محافظت در برابر تحریک‌های پوستی کمک کند. در اینجا بیشتر می‌توانید بدانید که چرا به خمیر ریش احتیاج دارید و تفاوت بین ژل‌های اصلاح و فوم‌ها را می‌توانید در یابید.

مرحله ۳

تیغه‌های کند را بررسی کنید.

نوارهای صابونی تیغ را بررسی کنید. اگر به نظر می‌رسد پژمرده یا فرسوده است، یا اگر تیغ‌ها هنگام اصالاح با تیغ‌ها احساس کندی می‌کنید، ممکن است زمان خرید تیغ جدید باشد. با عضویت در ژیلت، هر چهار سفارش را رایگان دریافت کنید (شرایط و ضوابط را در سایت ببینید).

 مرحله ۴

اصلاح آرام و لطیف پوست

پوست خود را به آرامی اصلاح کنید و تیغ را آرام روی پوست خود بکشید. تیغ‌های سری پنجم برند ژیلت دارای یک تیغهٔ انعطاف پذیر است که کاملاً با پوست صورت شما سازگار هستند و به پوست صورتتان آسیب وارد نمی‌کنند.

مرحله ۵

تیغ‌های خود را دائماً بشویید.

تیغ‌های خود دائماً را بشویید. به یاد داشته باشید، بدون خمیر ریش هیچگاه اصلاح نکنید، زیرا این می‌تواند باعث تحریک پوست شود. ضربه زدن به تیغ خود در حمام می‌تواند به طور مخربی به قطعات دقیق تیغ شما آسیب برساند.

پیشنهاد ویژه برای شما

مرحله ۶

موها در جهت و در خلاف جهت رشدشان اصلاح کنید.

بنابراین هر دو راه درست است. موهای صورت از جهات مختلفی رشد می‌کنند، بنابراین در روزهای متفاوتی می‌توانید موهای خود را در جهت یا خلاف جهت رشد مو ها اصلاح کنید. تراشیدن در جهت مو که احساس راحتی بیشتری دارد. تیغ پیشرفته چند تیغه‌ای به شما کمک می‌کند تا حتی در خلاف جهت مو ها، یک اصلاح راحت انجام دهید.

مرحله ۷

تیغ با لبه‌ها برای اصلاح با ژل اصلاح بهتراز تیغ‌ها با لبه‌های مخصوص برای اصلاح نقاط حساس مانند زیر بینی و کناره‌های لب استفاده کنید تا از بریدگی و مشکلات پوستی جلوگیری شود.

مرحله ۸

از مرطوب کننده یا افتر شیو استفاده کنید.

صورت خود را با آب خنک بشویید و آنرا خشک کنید. با یک لوسیون بعد از مرطوب کننده مانند Gillette® Enrich Beard و Face Moisturizer که با کره کاکائو ساخته شده است مالش دهید تا به پوست شما نرمی و لطافت ببخشد.

تا زمانی که می‌توانید اصلاح صورت خود را در صبح انجام دهید، مهم نیست که چگونه یا از چه چیزی برای اصلاح استفاده می‌کنید. اصلاح صبح شما باید پر انرژی باشد و شما را برای انجام چالش‌های روز آماده می‌کند. اصلاح با ژل اصلاح یکی از فعالیت‌های مردانه است که یک انسان مدرن می‌تواند انجام دهد و به شما چیزی را می‌دهد که هر روز چشم انتظار آن باشید.

این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس گردآوری شده و استفاده از آن برای اهداف غیر تجاری و با قید نام منبع بلامانع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

معرفی بهترین ماسک برای پوست چرب

انتخاب ماسک مناسب بسیار مهم و ضروروی است. مواردی مانند اهداف کوتاه و بلند مدت، …