حساسیت فصلی

حساسیت فصلی

حساسیت فصلی می تواند زندگی را برای مبتلایان به آن سخت کند. زمانی که درختان و گل ها شکوفه می دهند حساسیت ها زیاد می شود. بیش از یک میلیون نفر هر ساله از این آلرژی ها رنج می برند. آلرژی در یک فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است و مواد حساسیت زا در یک منطقه نسبت به منطقه دیگر متفاوت است. موارد حساسیت زا ممکن است در هوا ، محصولات خانگی، لوازم آرایشی، کپک ها و گرد و غبار یافت شوند. بسیار از موارد حساسیت زای زیست محیطی باعث ظهور علائم آلرژی در افراد مبتلا می شود. پیشگیری و درمان  قدم اول برای ایجاد اطیمنان در افراد است. بیشترین موارد حساسیت زا در درختان، چمن ها، علف های هرز و ذرات معلق در هواست.

Product query unexpected return: Internal Server Error

حساسیت فصلی

حساسیت فصلی ممکن است قبل از بهار آغاز شود. آگاه بودن از مقدار ذرات معلق موجود در هوا می تواند به افرارد مبتلا به آلرژی کمک کند. مصرف داروهایی همچون آنتی هیستامین می تواند مفید باشد البته بهتر است قبل از استفاده از داروها با پزشک خود مشورت کنید. بهترین راه برای جلوگیری از واکنش های حساسیت زا ناشی از ذرات معلق و گرده ها دوری از درختان و گل ها است.

Product query unexpected return: Internal Server Error

قارچ های انگلی گیاهان  قارچ هایی هستند که در محیط های تاریک و مرطوب زندگی می کنند. کسانی که به این قارچ آلژی دارند اغلب دچار خلط سینه ، خارش، ترشح اشک و واکنش های پوستی می شوند. جوش ها و کهیرهای نامشخص پوستی اغلب به این قارچ نسبت داده می شود.

نقد و بررسی عطر مردانه سواچ کریستین دیور
مشاهده

حساسیت فصلی

مبتلایان به این حساسیت فصلی باید از مناطق در معرض آلودگی دور بمانند. ممکن احتمال وجود این قارچ ها در برخی غذاها باشد که می تواند برای مبتلایان مضر باشد. این افراد باید از خوردن گوشت، سرکه ، میوه های خشک و قارچی دوری کنند. ذرات گرد و غبار موجودات ریز و میکروسکوپی هستند که میزبانی از مشکلات برای افراد مبتلا به این آلرژی ها هستند. این ذرات در هوای گرم و مرطوب زندگی می کنند. هر جا که گرد و خاک وجود داشته باشد محلی برای این موارد حساسیت زا است.

Product query unexpected return: Internal Server Error

موارد برطرف کننده حساسیت فصلی

  • نظافت خانه و محل زندگی خود از گرد وغبار بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد این  آلرژی است.
  • برای شستن ملافه و حوله از آب داغ استفاده کنید.
  • روی مبلمان و وسایل منزل ملافه یا روکش بکشید.
  • تمیز کردن خانه از موی حیوانات

شوره حیوانات خانگی یکی دیگر از عوامل حساسیت زا است. پوست پوست شدن حیواناتی مثل سگ و گربه حساسیت هایی از قبیل خارش، ترشح اشک، خلط سیه و خارش را به همراه دارد. دوری از این حیوانات راه مقابله با این آلرژی است. ولی برخی افراد هنوز هم تمایل به نگهداری این حیوانا دارند در این صورت همیشه باید خانه را از موی حیوانات تمیز کرد و از رفتن و یا قرار دادن این حیوانات روی مبلمان جلوگیری کنید.

استفاده از یک جاروبرقی با راندمان بالا به طور منظم می تواند در کاهش عوامل حساسیت زا در محیط کمک کند. این آلرژی معمولا در سال رخ می دهد و محدود به آلرژی های فصلی نیست.

Product query unexpected return: Internal Server Error

حساسیت به بو تنها محدود به عطرها نمی شود. پودر لباس شویی، محصولات پاک کننده خانگی و دیگر محصولات روزمره نیز برای افراد مبتلا به این آلرژی حساسیت زا هستند. با توجه به افزایش افراد مبتلا به آلرژی بویایی، کمپانی های عطرسازی در حال تولید عطرهایی با بویی متفاوت و متناسب با انواع آلرژی هستند. این آلرژی محدود به فصلی خاص نیست و هر زمان که مواد حساسیت زا موجود باشد اتفاق می افتد.

کاهش وزن : روش های ساده و فوق العاده برای کم کردن وزن
مشاهده

حساسیت فصلی

حساسیت های بویایی

حساسیت های بویایی ممکن است نتایجی همچون عطسه، ترشح اشک، ناراحتی های دستگاه گوارش میگرن، خارش پوست، کهیر، آسم و دیگر بیماری های تنفسی را به همراه داشته باشد. بهترین راه اجتناب از بوهاست. استفاده از تصفیه کننده هوا در کاهش عوامل حساسیت زا کمک شایانی می نماید.

Product query unexpected return: Internal Server Error

حساسیت به مواد آرایشی، عطرها و محصولات زیبایی در حال افزایش است. در حداقل ۲۵ درصد از افراد واکنش های پوستی پس از استفاده از یک عطر جدید و یا آرایش کردن رخ می دهد. جوش ، کهیر، تورم صورت خارش، متورم و خیس شدن چشم، قرمزی و تاول از علائم این آلرژی است. توقف استفاده از محصولات آرایشی برای آن دسته از افرادی که به این آلرژی مبتلا هستند امری ضروری است. در صورت استفاده اگر علائم بهبود نیافت به پزشک خود یا متخصص اراضی پوستی مراجعه کنید. قبل از استفاده از یک عطر جدید آنرا تست کنید تا به آن حساسیت نداشته باشید. از مواد آرایشی بدون عطر و  دارای مواد شیمیایی کمتری استفاده کنید.

Product query unexpected return: Internal Server Error

صابون ، لوسیون و شامپوها نیز می توانند واکنش های پوستی را به دنبال داشته باشند. هنگام خرید یک محصول جدید آنرا تست کنید تا از نداشتن حساسیت به آن مطمئن شوید. مواد شیمیایی موجود در این محصولات ممکن است باعث ایجاد واکنش های پوستی از قبیل تورم، خارش، کهیر، تاول و یا احساس سوزش شود. در صورت ایجاد حساسیت سریعا استفاده از آن محصول را متوقف کنید.

Product query unexpected return: Internal Server Error

حساسیت فصلی

Product query unexpected return: Internal Server Error

قبل از درمان حساسیت فصلی خودتان حتما با پزشک مشورت کنید.

توجه این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس تهیه شده است؛ کپی با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

filimo
خرید عطر و لوازم آرایشی بهداشتی
قیمت عالی
فروشگاه اینترنتی ایرانوس کاملترین مرجع تخصصی عطر و ادکلن و لوازم آرایشی بهداشتی در ایران است.