خانه » آموزشی » نگهداری مناسب عطر و بالا بردن طول ماندگاری عمر عطر
نگهداری مناسب عطر

نگهداری مناسب عطر و بالا بردن طول ماندگاری عمر عطر

در مورد نگهداری مناسب عطر باید به شما بگوییم که هیچ کدام از عطر ها دارای تاریخ انقضا نیستند و شما برچسب انقضا روی هیچ بطری عطر مشاهده نخواهید کرد. اما باید به این نکته توجه کنید که اگر به درست از آنها نگهداری نکنید ممکن است طول عمر عطر کاهش یابد پس در این مقاله به شما به صورت دقیق نکاتی اشاره می کنیم که در واقع نگهداری مناسب عطر را به شما پیشنهاد می کند. رعایت این نکته باعث افزایش طول عمر عطر، مانع از شکستگی بطری عطر و … می شود.

پیشنهاد مطالعه به خانم ها: ۱۵ عطر زنانه با ماندگاری بالا و نکاتی از ماندگاری عطر

پیشنهاد مطالعه به آقایان: ۱۰ عطر مردانه با ماندگاری بالا و پخش بوی فوق العاده

انتخاب فضای مناسب برای نگهداری مناسب عطر

به واقع یکی از عواملی که باعث کاهش عمر عطر می شود و شما را در نگهداری بهترین عطر دچار آسیب می کند در معرض قرار گرفتن عطر جلوی نور خوشید است. پس سعی کنید عطر را در جایی مناسب به دور از تابش نور مستقیم عطر قرار دهید.

با اینکه ممکن است بگویید که عطرهایی با بطرهای رنگی دچار مشکل نمی شوند اما باید به شما بگوییم که باز هم این عطر ها با قرار گرفتن در جلوی نور خورشید زود خراب می شوند.

نگهداری مناسب عطر و بالا بردن طول ماندگاری عمر عطر

نگهداری مناسب عطر: قرار دادن عطر در جایی با دمای ثابت

سعی کنید عطر را در مکانی قرار دهید که دمای آن نوسان نداشته باشد. مثلا همه میدانید که آشپزخانه با پخت و پز دمای آن بالا می رود. پس قرار دادن عطر در گنجه اتاق نشیمن یا راهرو بهترین گزینه نگهداری عطر هست.

نگهداری مناسب عطر: دوری از نگهداری عطر در جاهای مرطوب

دقیقا نگهداری عطر در حمام ایده ای بسیار بد می باشد زیرا رطوبت باعث تاثیر گذاری در کیفت عطر می شود. بهتر است عطر را در اتاق یا جایی قرار دهید که به دور از رطوبت باشد.

نگهداری مناسب عطر و بالا بردن طول ماندگاری عمر عطر

نگهداری مناسب عطر: گذاشتن عطر در یخچال

اگر یخچال شما خیلی سرد نیست می تواند گزینه مناسبی برای نگهداری باشد. اما به طور کلی اگر دمای یخچال شما پایین می باشد بهتر است این کار را انجام ندهید زیرا به عطر صدمه می زند.

نگهداری مناسب عطر و بالا بردن طول ماندگاری عمر عطر

نگهداری مناسب عطر: گذاشتن عطر روی کمد یا گنجه

شاید بتوان گفت بهترین جای ممکن برای نگهداری عطر گنجه یا گذاشتن روی کمد است اما توجه داشته باشید که گنجه یا کمد به دور از نور مستقیم خورشید باشد.

اما نکته دیگر که باید شما را راهنمایی کنیم این است که عطر را در داخل بطرهایی که دارند نگهد بدارید و از خرید عطر ها کوچک خودداری کنید زیرا محل نگهداری آنها مناسب نیست.

نگهداری مناسب عطر و بالا بردن طول ماندگاری عمر عطر

نگهداری مناسب عطر: گذاشتن عطر در جعبه ها

با اطمینان از بسته بودن درپوش بطری عطر می توانید آنرا در جعبه قرار دهید زیرا حتی اگر جعبه در معرض نور خورشید باشد مشکلی پیش نمی آید.

نگهداری مناسب عطر و بالا بردن طول ماندگاری عمر عطر

نگهداری مناسب عطر: از تکان دادن بطری عطر بپرهیزید

برخی از مردم فکر می کنند که با تکان دادن عطر بوی بهتری از عطر بیرون می آید اما باید به شما بگوییم که با تکان دادن بطری عطر حتی ممکن است بدتری بو بیرون بیاید و البته در رفتن درپوش عطر و پاشیدن روی صورت یا چشم شما هم از احتمالات است. و در نکته آخر حتی از گذاشتن عطر در جاهایی با ارتفاع بالا اجتناب کنید زیرا ممکن است هنگامی که عجله دارید بخواهید عطر استفاده کنید که ناگهان با شکسته شدن بطری عطر مواجه شوید.

توجه این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس تهیه شده است؛ کپی با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

آیا واقعا یوگا برای سلامتی مهم است؟

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) فواید یوگا بر بدن بر هیچکس پوشیده نیست. …