خانه » عطر و ادکلن » چرا عطرهای کلاسیک هنوز هم محبوبیت زیادی دارند؟
عطرهای کلاسیک

چرا عطرهای کلاسیک هنوز هم محبوبیت زیادی دارند؟

عطرهای کلاسیک برای کسانی که رابطه عاشقانه‌ای با رایحه‌ها دارند بسیار احترام‌برانگیز و جذاب هستند. این حس در مورد فیلم‌ها، موسیقی‌ها، آرایش‌های مو، و حتی بازیگران فیلم‌های کلاسیک نیز وجود دارد. آن‌ها همیشه به‌نوعی محترم‌تر از انواع مدرن و امروزی خود بوده‌اند و برای کسانی که همواره سبک‌های خاص و اصیل را می‌پسندند، انتخاب‌های مطمئن‌تر هستند.

حتی عاشقان عطرهای کلاسیک معتقدند بسیاری از اودکلن‌های امروزی که به‌محض شنیده شدن رایحه حس اصالت را در انسان بیدار می‌کنند، در حقیقت به این خاطر که یادآور حس عطرهای کلاسیک هستند، محبوب شده و موردتوجه قرار می‌گیرند. شاید از میان این اودکلن‌ها بتوان به Chanel 31, Bulgari Black , Fredric Malle Carnal Flower اشاره کرد که بوی آن‌ها ریشه‌ای اصیل و کلاسیک دارد اما همین اصالت به شیوه‌ای مدرن و امروزی تفسیر شده است.

به‌هرحال اگر شما هم به عطرهای کلاسیک علاقه‌مند باشید این نکته را به‌خوبی میدانید که رایحه‌ی بسیاری از آن‌ها در سال‌های اخیر هیچ تغییری نداشته است. در حقیقت اغلب ما برای آن‌که اودکلنی را به‌طور روزانه و همیشگی استفاده کنیم رایحه‌ی آن را از میان بوهای مدرن و امروزی برمی‌گزینیم. اما این اصلاً دلیل نمی‌شود که روی میز توالت خود حتماً یک شیشه اودکلن کلاسیک و اصیل نداشته باشیم.

عطرهای کلاسیک

اما چرا ادوکلن‌های کلاسیک باوجودآنکه ممکن است رایحه‌ی آن‌ها از مد افتاده به نظر برسد هنوز هم تا این حد محبوب و موردتوجه هستند؟

پیچیدگی و ثروت

رایحه‌ی ادوکلن‌های کلاسیک به طرز عجیبی با این عناوین گره‌خورده‌اند. به‌طوری‌که به‌محض استشمام برخی از آن‌ها تیپ همفری بوگارت در فیلم کازابلانکا را به خاطر می‌آوریم. رایحه‌ی ادوکلن‌های قدیمی این دو ویژگی را به صفت عطرها اضافه کرده‌اند و خواه‌ناخواه استفاده از آن‌ها حس پیچیده ،در دسترس نبودن و البته ثروتمندی را در ذهن انسان به وجود می‌آورد.

البته این‌یک حقیقت است که در ساخت عطرهای کلاسیک فرانسوی روغن مرغوبی استفاده می‌شود که باعث ماندگار شدن بوی عطر شده و به همین خاطر اودکلن‌هایی که از این روغن در ساختشان استفاده می‌شود رایحه‌ای غنی و خاص دارند.

در میان اودکلن‌های مدرن این حس را می‌توان از بوئیدن Dolce and Gabbana light blueGucci Rush و دوز کمی ضعیف‌تر آن را در ادوکلن Miss Dior , Chanel No.22 به دست آورد.

خرید این عطر
خرید این عطر
خرید این عطر

یکی دیگر از دلایل ایجاد حس ثروتمندی در اودکلن‌های کلاسیک ترکیب‌های ویژه و خاص آن‌ها است. اگر نگاهی به مواد و عصاره‌های تشکیل‌دهنده‌ی عطرهای قدیمی بی اندازید می‌بینید که دو گل رز و یاس به‌عنوان اصلی‌ترین عناصر ادوکلن‌های قدیمی همواره به‌صورت ترکیبی یا مجزا در فرمول عطرها وجود داشته‌اند. به همین دلیل است که اودکلن‌های مدرن امروزی که در آن‌ها یکی از این دو گل وجود داشته باشد همان حس عطرهای کلاسیک را به وجود می‌آورند.

به‌هرحال ایجاد تعادل در رایحه‌ها یکی از فرمول‌های کسب موفقیت و محبوب شدن یک اودکلن در میان مصرف‌کنندگان است و اگر هنوز هم بسیاری از اودکلن‌های کلاسیک در بازار حضور دارند به این خاطر است که سازندگان آن‌ها با ایجاد تعادل در عناصر به‌کاررفته در ساخت آن‌ها، بدون آسیب زدن به اصل رایحه و اغلب با ملایم کردن قدرت آن، توانسته‌اند آن را به‌عنوان یک عطر زنده و جذاب در قفسه‌ی فروشگاه‌ها سرپا و محبوب نگه‌دارند.

      هیجان‌زدگی و غافلگیری

درست مثل خواندن یک شعر کلاسیک که هر بار می‌توان نگرش تازه‌ای از مطالعه‌ی آن به دست آورد، یا دیدن یکی از فیلم‌های آلفرد هیچکاک که بعد از هر بار مشاهده برداشت جدیدی از آن می‌شود، عطرهای کلاسیک هم همین خاصیت رادارند. اغلب آن‌ها با رایحه‌ی چندین لایه‌ی خود ، صبح به هنگام اولین اسپری شدن روی لباس خود را به‌نوعی نشان می‌دهند و رفته‌رفته در طول زمان روز جلوه‌های تازه‌ای از قدرت رایحه‌ی خود را به نمایش می‌گذارند.

این ویژگی به‌شدت روحیه‌ی تنوع‌طلبی و چالش گر انسان را ارضا می‌کند و می‌تواند هرلحظه چیز جدیدی و جذابی برای ارائه کردن داشته باشد.

    عناصر غیرعادی

امروزه برای تولید عطرها قوانین بهداشتی زیادی وجود دارد که در آن استفاده از یک سری مواد برای انسان مضر شناخته‌شده و مصرف آن‌ها در ترکیبات عطرها و اودکلن‌ها ممنوع است. اما نمی‌شود از خیر تأثیر فوق‌العاده‌ی آن‌ها در جذابیت عطرها گذشت. عطرهای کلاسیک به خاطر داشتن همان عناصر توانسته‌اند قدرت جذابیت و محبوبیت خود را تا به امروز نگه‌دارند. گرچه بسیاری از آن عناصر غیرمجاز در ساخت آن‌ها به کار نمی‌رود اما سازندگان توانسته‌اند با جایگزین کردن مواد قدرتمند دیگری توان رایحه‌های کلاسیک را در سطح گذشته‌ی خود نگه‌دارند.

شاید دقیقاً به همین دلیل باشد که رایحه‌ی ادوکلن‌هایی مثل Chanel No5 و Jean Patou Joy جزو عطرهای کلاسیک به‌حساب می‌آیند. چون از همین مواد و عناصر غیرعادی و غیرمعمول در ترکیبات آن‌ها استفاده‌شده است.

خرید این عطر

شیشه‌های جذاب عطر و ادکلن

البته که محتوای درون شیشه‌های عطر از ظاهر آن‌ها مهم‌تر است، اما موضوع این است که تناسب شیشه و عطر درون آن می‌تواند به جذابیت بیشتر ادوکلن‌ها کمک کند. یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت ادوکلن‌های کلاسیک دقیقاً همین  موضوع است. امروزه خود ادوکلن‌ها را گروه‌های خاصی طراحی می‌کنند و شیشه‌ها را گروه‌های بازاریابی. به همین دلیل است که آن جذابیتی که در اودکلن‌های اصیل و کلاسیک دیده می‌شد اکنون به‌ندرت در شیشه عطرهای مدرن وجود دارد.

اسم‌های خاص عطر و ادکلن

آرامیس، میتسوکو،هابانیتا،کابوچارد،چستیتی و… اسم‌های مخصوص، ساده و به‌یادماندنی عطرهای اصیل و کلاسیک هستند. نام‌هایی که تناسب بسیاری با رایحه‌ی عطر درون آن دارند و به همین خاطر هرگز از یاد نمی روند. عطرهای مدرن چالش بسیار

بزرگی در انتخاب نام مناسب دارند و در بعضی موارد نام انتخابی تناسب خوبی با رایحه‌ی ادوکلن ندارد. همین موضوع ادوکلن‌های کلاسیک را محبوب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند.

توجه این مطلب در بخش تحریریه سایت ایرانوس تهیه شده است؛ کپی با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

همه ی راه های درمان سلولیت

۵ / ۵ ( ۱ امتیاز ) درمان سلولیت باید در سن های پایین تر …